TVP Regiony jesienią 2013!

We wczorajszym wpisie o aplikacji TVP Stream zastanawiałem się czy udostępnienie TVP Info i 16 programów, które przez większość doby dublują ramówkę kanału informacyjnego telewizji publicznej ma sens. Dziś już wiadomo, że prace nad „odłączeniem” kanałów regionalnych od TVP Info trwają, a owoców możemy spodziewać się jesienią tego roku.Portal media2 donosi, że podczas spotkania z dziennikarzami prezes TVP, Juliusz Braun informował o „poślizgu” związanym z uruchomieniem kanałów TVP Dokument i TVP Rozrywka – te mają pojawić się „po wakacjach”. Prezes Braun zdradził także, że Telewizja Polska weźmie udział w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie zgłaszając do rywalizacji planowany kanał dla najmłodszych.

TVP Wrocław

No i w końcu pojawiła się informacja projekcie, który nosi roboczą nazwę TVP Regiony. Jego efektem ma być odłączenie programów nadawanych przez ośrodki regionalne TVP od stacji TVP Info. TVP Info ma stać się całodobowym kanałem informacyjnym, który nie będzie przerywany pasmami lokalnymi. I bardzo dobrze, bo nie raz słysząc o jakimś ważnym wydarzeniu zdarzyło mi się włączyć TVP Info, a tam mniej lub bardziej wartościowy program regionalny.

Miejmy również nadzieję, że na rozdziale zyskają także telewidzowie „w regionach”. Dostaną w końcu kanał, który będzie zajmował się problemami, które może i nie obchodzą kogoś z Warszawy ale są ważne z punktu widzenia Kowalskiego z Krakowa, Białegostoku czy Gorzowa Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *