MUX-L1. Telewizja naziemna Jelenia Góra

MUX-L1. Nowy multipleks z bezpłatnymi kanałami telewizji naziemnej na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku startuje nowy lokalny multipleks MUX-L1. Jego operatorem będzie spółka Michała Winnickiego. Wśród darmowych kanałów, które trafią do mieszkańców Jeleniej Góry i okolic ma pojawić się kilka lokalnych propozycji.

Nowy multipleks MUX-L1 pojawia się w miejscu dawnego o tej samej nazwie. Jego operatorem była wcześniej Telewizja Łużyce, która została zlikwidowana. Teraz lokalny multipleks jest reaktywowany przez Michała Winnickiego.

Jaki zasięg MUX-L1? Gdzie szukać multipleksu z Jeleniej Góry?

W połowie sierpnia 2021 r. ruszyła emisja testowa z multipleksu MUX-L1. Sygnał nadawany jest z nadajnika Łysej Górze koło Dziwiszowa na kanale 38. Oprócz Jeleniej Góry bez problemu powinien on docierać do Bolesławca, Zgorzelca, Karpacza. Na odbiór mogą liczyć też mieszkańcy Środy Śląskiej, Legnicy, Lubina, Lubania, Bolkowa, Chocianowa czy Ścinawy.

MUX-L1. Telewizja naziemna Jelenia Góra

Mapkę z szacowanym zasięgiem multipleksu na swojej stronie umieściła TV Bolesławiec.

MUX-L1 Jelenia Góra. Jakie kanały za darmo?

Na razie nie ma oficjalnego komunikatu o tym, jakie kanały znajdą się na multipleksie.

Pojawienie się w lokalnym DVB-T zapowiedziały już dwie lokalne stacje:

  • TV Dami Jelenia Góra
  • TV Bolesławiec

Możliwe, że na lokalnym multpleksie pojawi się także stacja Echo24 z Wrocławia. Jako, że właścicielem multipleksu jest Winnicki, praktycznie pewne są też kanały z portfolio jego grupy, która jest nadawcą takich kanałów jak m.in. Stars TV, Filmax, Nuta TV, Power TV, Junior Music, Antena HD, TV Okazje i Super TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *