Gdzie jest Holecka?

Gdzie jest Holecka? Danuta Holecka wróciła na wizję na innym kanale!

Danuta Holecka to główna twarz TVP z okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości. Znana prezenterka Wiadomości była po zmianie rządów pierwszą osobą, co do której pewne było, że opuści publiczną telewizję. Danuta Holecka nie pozostanie bezrobotna – już poprowadziła dziennik w nowej telewizji. Sprawdź, gdzie teraz jest Holecka.

Danuta Holecka to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W branży jest od wielu lat. Z publiczną Telewizją Polską związała się w 1993 roku i pracowała dla nadawcy publicznego za rządów PSL, Lewicy, PiS i koalicji PO-PSL. W ostatnich latach stała się twarzą „Wiadomości”, a dla wielu symbolem propagandy rządu PiS. Wraz z dokonywaną przez nowy rząd Donalda Tuska czystką w TVP, z anteny zniknęła i Danuta Holecka, która od 2019 roku pełniła funkcję szefowej głównego wydania Wiadomości TVP. Ostatnie wydanie tego programu poprowadziła 8 grudnia 2023 r.

Prezenterka poinformowała, że z Telewizją Polską rozwiązała umowę na własne życzenie. Holecka miała też zrezygnować z przysługującej jej odprawy (w mediach mówi się o kwocie nawet 500 tys. zł). Warunkiem otrzymania odprawy byłby jednak kilkumiesięczny zakaz konkurencji, co w rzeczywistości uniemożliwiałoby jej natychmiastowe podjęcie pracy w innym medium. Prezenterka nie chciała jednak iść na nieźle płatne wakacje, a kontynuować swoją karierę i utrzymywać kontakt z widzami.

Gdzie jest Holecka?

Na odpowiedź: W jakiej telewizji teraz jest Holecka, nie trzeba było było długo czekać. Flagowa prezenterka Wiadomości TVP z czasów PiS pojawiła się już na wizji nowego medium. 29 grudnia 2023 r. Danuta Holecka poprowadziła program „Dzisiaj” w Telewizji Republika. To odpowiednik programu informacyjnego z innych kanałów. Holecka ma być od teraz jedną z twarzy wieczornego wydania „dziennika” w Republice, ma też prowadzić rozmowy z gośćmi.

Gdzie jest Holecka?
Danuta Holecka prowadzi program „Dzisiaj” w TV Republika / fot. youtube.com/Telewizja Republika

Co ciekawe po debiucie Danuty Holeckiej w TV Republika, dzień później program poprowadził inny prezenter.

Warto wspomnieć, że do Telewizji Republika przeszedł też Michał Rachoń, który w TVP prowadził (zdjęty przez nowe władze) program „Jedziemy”. Prezenter program o tej samej nazwie prowadzi teraz w Republice. Można więc już z pełną pewnością powiedzieć, że TV Republika staje się spadkobiercą TVP z czasów PiS. Stacja ta w ostatnim czasie notuje rekordy oglądalności odbierając nadawcy publicznemu widownię o konserwatywnych poglądach politycznych.

Telewizję Republika można oglądać m.in. z kilku nadajników naziemnych, w telewizjach kablowych oraz w Internecie np. na Youtube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *