Polsat News Polityka – nowy kanał w telewizji naziemnej

10 stycznia 2024 r. zadebiutował nowy kanał telewizyjny Polsat News Polityka. Po porannych problemach, kanał jest dostępny w ramach MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej za darmo. Dodatkowo inny kanał Polsatu – Wydarzenia 24 zwiększył zasięg.

Polsat News Polityka to nowy kanał informacyjny grupy Polsat, który ma działać obok Polsat News, Polsat News2 i Wydarzeń 24. Stacja ma skupiać się przede wszystkim na polskiej polityce, obradach sejmu i senatu. W programie znajdą się także rozmowy z politykami i publicystami.

Stacja Polsat News Polityka nadaje na dotychczasowej koncesji telewizji Wydarzenia 24, którą za darmo można było oglądać z MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. W środę rano wielu Polaków zamiast tego kanału zobaczyło więc nowy kanał grupy Polsat, a w rzeczywistości nie zobaczyło, a pojawił się tam czarny ekran z komunikatem z komunikatem „brak modułu CI„. Pojawiły się wątpliwości, czy stacja będzie dostępna bezpłatnie, czy tylko w ramach płatnego pakietu.

Na szczęście w okolicach południa sytuacja się wyklarowała. Kanał Polsat News Polityka wrócił do telewizji naziemnej i jest obecnie dostępny w miejscowościach, które są w zasięgu tzw. czwartego multipleksu MUX-4.

Gdzie są Wydarzenia 24?

Choć Polsat News Polityka przejął nadawanie na koncesji Wydarzenia 24, kanał ten nie zniknął, a wręcz poprawił swój zasięg. Teraz stacja Wydarzenia 24 nadaje w ramach MUX-1 w miejscu dawnego TVP ABC.

Wydarzenia 24. Co to za kanał?

Jeżeli na twoim telewizorze zniknął kanał Wydarzenia 24, musisz poszukać go w innym miejscu. Standardowo ma się programować na pozycji 49, jednak w niektórych telewizorach może pojawić się na innych kanałach.

Jeśli jednak nie ma Wydarzenia 24 na liście kanałów należy ponownie uruchomić strojenie kanałów telewizora lub przeszukać ponownie jedynie częstotliwość MUX-1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *