Telewizor UD z Biedronki? Wady i zalety telewizora z promocji za 999 zł

Od 2 stycznia w gazetce Biedronki znalazła się promocja na telewizor. Za 300 zł mniej można kupić w Biedronce Telewizor Android TV UD. Jego cena jest naprawdę atrakcyjna, bo wynosi tylko 999 zł. Czy warto kupić telewizor UD? Co to za firma? Jakie są wady i zalety telewizora z Biedronki za 999 zł?

Telewizor z Biedronki jest w promocji za 999 zł (o 300 zł mniej) w gazetce „Okazje Tygodnia z Biedronki”, która obowiązuje od 2 do 4 stycznia 2024 r.

Telewizor UD – co to za firma?

Marka UD to marka własna firmy Union Distribution S.R.O. z Czech. U naszych sąsiadów firma ta zajmuje się sprzedażą m.in. takich produktów jak Sharp, Toshiba, Blaupunkt czy Metz. UD na swoich stronach internetowych chwali się tym, że grupa posiada rozwiniętą sieć biur, fabryk i centrów logistycznych w Europie, na Bliskim Wchodzie, Kaukazie i Azji Centralnej. Spółka działa od 12 lat.

Pod marką UD produkowane są przeróżne telewizory, o różnych rozmiarach i parametrach. W Polsce marka telewizorów UD nie jest szczególnie popularna, jednak odbiorniki tej marki pojawiają się w sklepach internetowych oraz w różnych sieciach handlowych. Polacy mogą też kupować produkty tej marki bezpośrednio z oficjalnego czeskiego sklepu, który ma nawet polską wersję językową.

Telewizor z Biedronki za 999 zł

Dostępny w aktualnej promocji telewizor to model UD 40F5210. Telewizor ma 40 cali i poza oglądaniem telewizji umożliwia bezpośrednie podłączenie do Internetu i przeglądanie najpopularniejszych serwisów jak Youtube, HBO GO, Netflix, Amazon Prime itd. (oczywiście po wykupieniu abonamentu w tych serwisach).

Telewizor za 999 zł z Biedronki to oferta niskobudżetowa, więc nie należy spodziewać się, że telewizor będzie konkurował o kilka razy droższymi odbiornikami. Może jednak z powodzeniem być tańszym konkurentem dla budżetowych telewizorów popularnych producentów.

Zaletą telewizora UD z Biedronki z pewnością jest system operacyjny Android TV. To uniwersalne i bardzo popularne rozwiązanie, które jest wykorzystywane także przez dużo bardziej znanych producentów jak np. Philips, Sony czy Xiaomi. System Android TV w telewizorze umożliwia dostęp do praktycznie wszystkich dużych serwisów internetowych na telewizory.

Wśród parametrów warto docenić systemy Dolby Digital Plus™ i Dolby Digital®, które powinny wpłynąć na poprawę jakości dźwięków, które będą emitowane z dwóch głośników o mocy 8 watów.

Producent deklaruje też niezły kąt widzenia 170 stopni, co oznacza że telewizor bez problemu będzie można oglądać nawet siedząc nie bezpośrednio przed ekranem.

Minusem telewizora za 999 zł z Biedronki jest z kolei rozdzielność ekranu. Warto zwrócić uwagę, że jest to „tylko” rozdzielczość Full HD, a nie 4K która obecnie staje się dominującym standardem. Trzeba jednak oddać, że 40-cali nie jest to telewizor duży, a korzyści z 4K można obserwować głównie na dużych ekranach. W tym przypadku różnicy dopatrzymy się jednak tylko gdy telewizor będziemy oglądać z bardzo małej odległości.

Telewizor niestety nie powala też klasą energetyczną G czyli według obecnego standardu najgorszą z możliwych, podczas gdy zdecydowana większość odbiorników tego rozmiaru ma klasę E. Klasa energetyczna to specjalne oznaczenie, które informuje nas jak bardzo użytkowanie sprzętu będzie wpływać na rachunki za prąd. Według deklaracji producenta (przy normalnym użytkowaniu) telewizor rocznie zużyje 47 kWh, podczas gdy produkt konkurencji z klasą E zużywa ok. 36 kWh.

Telewizor UD 40F5210 ma matrycę wykonaną w technologii D-Led, czyli direct Led. Polega ona na tym, że ekrany telewizora jest podświetlony za pomocą świetlówek diodowych umieszczonych na tylnej ścianie. Rozwiązanie takie umożliwia uzyskanie wysokiej jasności, braków rozbłysków wokół krawędzi ekranu i w miarę jednolitego oświetlenia całego ekranu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to matryca OLED, więc odwzorowanie kolorów np. czarnego zapewne będzie gorsze niż w telewizorach z najwyższej półki.

Czy telewizor z Biedronki nadaje się do telewizji naziemnej?

Telewizor z Biedronki, który teraz jest na promocji to dość duży (40-cali) odbiornik, który z pewnością nada się do rekreacyjnego oglądania telewizji. Telewizor UD wyposażony jest w tuner telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC więc umożliwia odbiór kanałów naziemnych nadających nawet w najnowszym systemie. Do telewizora podłączymy też wszelkiego rodzaju tunery telewizji satelitarnej oraz kablowej.

Obecność systemu Android TV rozszerza też możliwości telewizora o dostęp do serwisów streamingowych, co poszerza jego funkcjonalność.

Czy warto kupić telewizor z Biedronki za 999 zł?

Telewizor UD 40F5210 z pewnością sprawdzi się, jeżeli potrzebujesz niedrogiego telewizora o wymiarach 40 cali do oglądania telewizji oraz okazjonalnego oglądania filmów. Jeśli jednak jesteś kinomanem lub perfekcyjnym fanem sportu zastanów się nad kupnem większego telewizora, o rozdzielczości 4K i z częstotliwością odświeżania 120 Hz – pamiętaj jednak, że zawsze jest „coś za coś”, telewizora o tych parametrach trudno szukać w podobnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *