Telewizja wPolsce.pl w telewizji naziemnej. Co to za kanał?

Nowy kanał w telewizji naziemnej. W trzech regionach Polski w telewizji naziemnej pojawił się nowy bezpłatny kanał. Stacja wPolsce.pl nadaje od 10 stycznia 2024 r. w rejonie Wrocławia, Jeleniej Góry i Częstochowy.

Kanał wPolsce.pl zadebiutował w telewizji naziemnej. Do tej pory stacja była dostępna u płatnych operatorów oraz bezpłatnie przez Internet. W nocy z 9 na 10 stycznia 2024 r. kanał bez wcześniejszych zapowiedzi pojawił się na trzech lokalnych multipleksach:

  • MUX L1 – Jelenia Góra
  • MUX L3 – Częstochowa i Tomaszów Mazowiecki
  • MUX L4 – Wrocław i Świdnica

Operatorem multipleksów tych jest firma MWE Networks związanej z polskim biznesmenem Michałem Winnickim, właścicielem kanałów telewizyjnych takich jak m.in. Antena HD, Home TV, Filmax, Biznes 24 czy Top Kids.

W ostatnich dniach na multipleksach lokalnych (w tym tych obsługiwanych przez MWE Netowrks) pojawił się również kanał TV Republika.

wPolsce.pl co to za kanał?

Kanał wPolsce.pl to stacja należąca do spółki Fratria, która jest równocześnie wydawcą portali internetowych wPolityce.pl, wGospodarce.pl oraz tygodnika „Sieci”. Telewizja wPolsce.pl funkcjonuje od 2017 roku. Jest to kanał o profilu informacyjno-publicystycznym, jednak w rzeczywistości audycje sprowadzają się przede wszystkim do publicystycznych rozmów w studiu.

Stacja do tej pory nadawała u płatnych operatorów telewizji oraz w kablówkach. wPolsce.pl można też za darmo oglądać w Internecie (steram na Youtube). Co ciekawe stacja od 2019 roku, jako jedna z nielicznych w Polsce, nadaje sygnał w jakości 4K. wPolsce.pl w telewizji naziemnej nadawana jest jednak w niskiej jakości SD.

Stacja wPolsce.pl kojarzona jest raczej z goszczenia publicystów i polityków szeroko rozumianej prawicy i centroprawicy. Stacja często porusza też tematy społeczne.

Za jej twórców uważa się m.in. braci Karnowskich. Na antenie tej stacji ma jednak swój program Aleksandra Jakubowska, była polityczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej (rzeczniczka rządu Oleksego i późniejsza wiceminister kultury).

Obecny skład redakcji wPolsce.pl to (za stroną internetową stacji):

Redaktor Naczelna:

Agata Rowińska

Redakcja:

Wojciech Biedroń, Dorota Gruchalska, Konrad Hryszkiewicz, Aleksandra Jakubowska, Agnieszka Karnowska, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Piotr Kisser, Stanisław Koczot, Paweł Kopeć, Szymon Łapiak, Dorota Łosiewicz, Anna Łyduch, Tomasz Łyduch, Jakub Maciejewski, Aleksander Majewski, Mateusz Maksiak, Łukasz Marczak, Mikołaj Nowosad, Marek Pyza, Anna Raciniewska, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło, Maciej Wolny, Maciej Wośko, Maksymilian Wysocki, Maciej Zemła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *