TVP Stream na poselskich tabletach!

TVP Stream to nazwa nowej usługi, którą po raz pierwszy 8 stycznia w polskim parlamencie zaprezentowała Telewizja Polska. Nowa aplikacja TVP zapewni dostęp do 18 kanałów o charakterze informacyjno – lokalnym czyli TVP Info, TVP Parlament oraz programów emitowanych przez ośrodki lokalne.

Dla przypomnienia ośrodki lokalne TVP emitują następujące programy lokalne: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa, TVP Wrocław.

Aplikacja TVP Stream będzie dostępna na tablety oraz smartfony z systemami Android i iOS, a także na komputerach (jak zapewnia komunikat prasowy, każdego z zainstalowaną przeglądarką internetową). Jako pierwsi z usługi skorzystają parlamentarzyści, dla „szarych obywateli” TVP Stream ma być dostępne od lutego.

TVP Stream / materiały prasowe TVP

Dlaczego TVP Stream w pierwszej kolejności została skierowana do parlamentarzystów?

Aplikacja będzie ciekawym i przydatnym udogodnieniem w pracy zawodowej parlamentarzystów a korzystanie z niej w dowolnym miejscu i czasie ułatwi łatwy dostęp do ważnych informacji o świecie

– tłumaczy Marian Zalewski, członek Zarządu TVP.

Regionalny kanały TVP wracają?

W komunikacie opublikowanym przez Centrum Prasowe Telewizji Polskiej czytamy:

Wszystkie pasma lokalne 16 oddziałów TVP będą transmitowane w całości 24h na dobę.

Moje pierwsze skojarzenie jest takie, że wrócą pełnoprawne kanały regionalne i to nadawane przez całą dobę – w październiku o pomyśle rozdziału TVP Info i pasma regionalnego mówił sam prezes Braun. Ale czy faktycznie tak się stanie? Czy może dostaniemy nowoczesną platformę z jednym kanałem nadającym okazjonalnie (TVP Parlament) oraz 17-stoma kanałami, których ramówka przez większość dnia będzie się pokrywać (programy ośrodków lokalnych emitowane są tylko przez kilka godzin na dobę, pozostały czas wypełnia ramówka TVP Info). Zobaczymy… No chyba, że ktoś z Was ma znajomego parlamentarzystę, który już testuje i zachce podzielić się wrażeniami.

Miejmy również nadzieję, że kanały informacyjne i lokalne to dopiero początek aplikacji TVP Stream.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *