Nowy kanał TVP Nauka. Gdzie oglądać? Co w ramówce?

Telewizja Polska jest już na finiszu przygotowań do startu nowego kanału TVP Nauka. Termin rozpoczęcia nadawania programu wyznaczono na 3 października 2022 r. Wcześniej zaplanowano pierwszą emisję testową.

Na razie wiadomo, że emisja testowa nowego kanału TVP ma odbyć się 12 sierpnia. Kanał TVP Nauka zadebiutuje o godz. 20:00 w Internecie, gdzie wyemitowany zostanie program na żywo „Noc Perseidów”. Stacja pokaże wówczas transmisję z niezwykłego widowiska astronomicznego na niebie.

Kiedy start TVP Nauka?

Oficjalny start stacji zaplanowano na 3 października 2022 r. TVP Nauka ma być kanałem o charakterze popularno-naukowym. Znajdziemy tu programu dotyczące różnych dziedzin nauki. TVP nad nowym kanałem pracuje już od dłuższego czasu. Obecnie działa już portal internetowy nauka.tvp.pl.

Jak odbierać TVP Nauka?

Pierwsze transmisje kanału TVP Nauka w sierpniu mają odbywać się drogą internetową. Na razie nie sprecyzowano, jak ma wyglądać dystrybucja kanału. Stację z pewnością będzie można oglądać na stronie internetowej kanału TVP Nauka. Najprawdopodobniej też obejrzymy ją przy pomocy aplikacji TVP VOD, a być może i serwisów telewizji hybrydowej HbbTV.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prezesa Jacka Kurskiego nowy kanał TVP Nauka ma docelowo trafić do telewizji naziemnej i być dostępny bezpłatnie. Na razie nie wiadomo na którym multipleksie się pojawi.

Jeżeli miałbym obstawić byłby to multipleks testowy MUX-5, a w gorszej wersji wykorzystanie HbbTV, jak obecnie ma to miejsce z kanałami TVP Kultura 2, TVP Historia 2 czy TVP ABC 2 (konieczne jest podłączenie telewizora do internetu). TVP może zdecydować się też na roszadę na swoim standardowym multipleksie, który na razie nie przeszedł na system DVB-T2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *