Euro2012 za darmo w HD – TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca – oficjalnie!

Centrum prasowe Telewizji Polskiej oficjalnie potwierdziło, że 1 czerwca 2012 uruchomione zostaną kanały TVP1 i TVP2 w wysokiej rozdzielczości (HD). Oznacza to, że fani sportu mecze Mistrzostw Europy Euro2012 oraz relacje z sierpniowych Igrzysk Olimpijksich obejrzą w HD bez dodatkowych opłat!

Jeżeli nie wystąpią żadne nieoczekiwane trudności dostęp do bezpłatnej transmisji meczów na kanale TVP1 HD będzie miało nawet 92% populacji Polski. Aby tak się stało zgodnie z planem musi zostać wdrożony drugi etap uruchamiania pierwszego multipleksu (wg harmonogramu do 31 marca 2012). Nieco gorzej będzie z dostępem do „dwójki” w HD – zasięg trzeciego miltipleksu na którym ma być nadawana TVP2 HD do czerwca nie ulegnie zmianie i będzie docierał do 45% populacji kraju.

Według mnie wymarzony pomysł na promocję naziemnej telewizji cyfrowej. Miliony Polaków będą chciały obejrzeć mecze, zapewne spora grupa gdy dowie się, że może zrobić to w lepszej jakości i to bez dodatkowych opłat zacznie głowić się nad tym co to jest NTC i dlaczego „dają za darmo”? Rodzaj promocji lepszy od spotów ze Smokiem Analogiem i ojcem Pablita razem wziętych!

Raz jeszcze przypomnę, że do odbioru bezpłatnej telewizji naziemnej z kanałami TVP1 HD i TVP2 HD wystarczy w miarę nowy telewizor z mpeg4 lub starszy odbiornik z dołączonym dekoderem STB. O tym jak odbierać NTC i jak przystosować swój telewizor do odbioru „nowoczesnej” telewizji przeczytasz w zakładce DVB-T dla Początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *