Kto jest prawdziwym ojcem Pablito – nowa reklama NTC

Był Pan Słodowy, był Telesmok Analog teraz przyszedł czas na „prawdziwego ojca Pablita”. Dziś po raz pierwszy zobaczyłem w telewizji najnowszy spot promujący naziemną telewizję cyfrową. Niestety jest to znów reklama, która powinna edukować, a niekoniecznie tak jest.

Reklamy Naziemnej Telewizji Cyfrowej zrealizowane są w sposób ciekawy i tego nie można zaprzeczyć. Są w stanie zainteresować nawet najbardziej znudzonego widza, lecz niekoniecznie przynoszą zamierzony efekt. Po ciekawym wstępie lektor zachęca do przełączenia się na telewizję cyfrową do odbioru której wystarczy telewizor z MPEG4 lub dekoder STB i odsyła widza do internetu. Tutaj faktycznie na stronach oficjalnych bądź hobbystycznych o przejściu na odbiór cyfrowy dowiemy się wiele.

Przyjmując jednak, że widzami korzystającymi z analogowej telewizji cyfrowej są często osoby starsze, które nie korzystają na co dzień z dobrodziejstw globalnej sieci i nie sprawdzą sobie chociażby co oznacza skrót MPEG4 czy STB reklama jest raczej nieprzydatna. Często tego typu niejasności mnożą niejasności i sprzyjają działalności naciągaczy. Z resztą sami zobaczcie najnowszy spot i powiedzcie czy nie mając pojęcia o naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzieliście się czegoś nowego:

 

No i co po obejrzeniu klipu czujecie się choć trochę wyedukowani cyfrowo? Dużo ciekawszym sposobem na promowanie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej jest kolejne wideo wyprodukowane przez tą samą agencję reklamową (Fabryka Komunikacji Społecznej) w której babcia Lodzia zwraca się do rodaków z pytaniem czy wiedzą o co w całej tej cyfryzacji chodzi. Bohaterka wie, że odbiór będzie lepszy, a pan doktor przystojniejszy. Niestety chyba z dotychczasowym reklam nie bardzo jednak wie co trzeba zrobić by NTC odbierać i po poradę udaje się do sklepu:

 

Niestety spot ten ze względu na długość raczej nie będzie emitowany z taką częstotliwością jak choćby „Smok Analog”, a szkoda bo to chyba pierwsza reklamówka telewizyjna związana z cyfryzacją telewizji, która podaje jakieś konkrety. Z niecierpliwością czekam więc na kolejne odcinki przygód babci Lodzi.

A jeśli ktoś wciąż nie ma pojęcia jak przeprowadzić „cyfrową rewolucję” we własnym domu to polecam dział DVB-T dla początkujących w którym opisuję w jaki sposób odbierać naziemną telewizję cyfrową, jaki do tego potrzebny jest sprzęt oraz jakie są zalety całej tej rewolucji.

3 komentarze do “Kto jest prawdziwym ojcem Pablito – nowa reklama NTC”

  1. Taka tylko uwaga do reklamy o Pablito. Coś mi się wydaje, że kto jak kto, ale to chyba kobieta powinna bardziej wiedzieć kto jest ojcem Pablito, no chyba, że bohater reklamy (mężczyzna) był w ciąży i urodził sam Pablito i to on wie z kim się puścił w tango.

  2. Właśnie odkryłaś/eś całą puentę. Co jak co, ale gdyby był jakiś serial ukazujący takie problemy, to byłbym jego najwierniejszym widzem.

  3. Może zrobił test DNA, wyszło że nie on, potajemnie zrobił testy DNA na przyjaciołach swojej żony, i wyszło kto jest ojcem.
    Z takimi wątkami też byłbym widzem takiego serialu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *