Jak wymienić dekoder SD na HD w Vectrze i ile to kosztuje?

Dzisiejszy wpis miał mieć trochę inną formę. Chciałem dziś napisać kilka słów o tym, jak jakość HD wkracza do naszych telewizorów i przestaje być luksusem, a staje się standardem. O ile kanały HD w platformach cyfrowych są już chyba codziennością o tyle w „kablówkach” zazwyczaj wciąż trzeba za nie dodatkowo płacić. Zapytanie o to jak wygląda i ile kosztuje wymiana dekodera SD na HD w kablówkach skierowałem do biur prasowych trzech największych polskich sieci oferujących tego typu usługi.

Mam wrażenie, że w platformach satelitarnych wymiana dekoderów dotychczasowym odbiorcom na te z opcją HD przebiega dużo sprawniej niż w sieciach kablowy. U operatorów „kablówek” „nowi” oczywiście dostają dekoder HD w ramach promocji powitalnej, a „starzy” jeśli chcą polepszenia rozdzielczości zazwyczaj sami muszą o to zadbać, najczęściej dokładając kilka groszy do „interesu”.

Chcąc sprawdzić jak sprawa wygląda w praktyce (prawdę mówiąc to byłem też ciekawy jak biura prasowe „wielkich firm” zareagują na pytanie „małego blogera”) postanowiłem „uderzyć” do biur prasowych najpopularniejszych polskich kablówek. Przedstawiciele UPC i Multimedia na mojego maila wysłanego 7 dni temu do tej pory nie odpowiedzieli. Kilka chwil dla mnie i moich czytelników poświęcił jednak pan Krzysztof Stefaniak z Biura Public Relations Vectry, za co serdecznie dziękuję.

Według informacji jakie uzyskałem abonent Vectry chcąc zmienić dekoder z SD na HD (bez zmiany pakietu) powinien udać się do lokalnego Biura Obsługi Klienta i zgłosić tą chęć wymiany. Zostanie umówiony na wizytę technika, który przyjdzie do jego mieszkania wymienić dekoder. Z wymianą wiążą się następujące koszta: jednorazowy – 99,50 zł za aktywację dekodera oraz miesięczny – 9,95 zł za dzierżawę. W związku z tym ostatnim pan Krzysztof poinformował mnie, że w wybranych lokalizacjach trwa promocja, której elementem jest brak opłaty za dzierżawę dekodera HD. Niestety nie wskazał w których.

Podsumowując stwierdzam, że w 2012 roku kanały w jakości HD w kablówkach wciąż są dodatkowo płatnym luksusem w prawdzie już nie tak ekskluzywnym jak jeszcze jakiś czas temu, ale wciąż wymagającym od przeciętnego „oglądacza” wykładania dodatkowych środków.

2 komentarze do “Jak wymienić dekoder SD na HD w Vectrze i ile to kosztuje?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *