Dwa „olimpijskie kanały” w HD na czeskim mux-3

Czeskie kanały ČT HD oraz ČT4 HD na czas Igrzysk Olimpijskich w Londynie znalazły się w trzecim multipleksie czeskiej telewizji cyfrowej. Czeski MUX-3 ma znacznie lepszy zasięg niż „czwarty multipleks” południowych sąsiadów w którym dotychczas nadawano kanały czeskiej telewizji w wysokiej rozdzielczości.

ČT4 HD to wersja kanału sportowego czeskiej telewizji publicznej w wysokiej jakości, zaś ČT HD to kanał z „kompilacją” materiałów w wysokiej jakości nadawanych w czeskiej „jedynce” i „dwójce”. Na obu kanałach czescy telewidzowie będą mogli śledzić zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich. Oba kanały nadają w jakości 1080i czyli tej samej co obie podstawowe stacje naszego rodzimego TVP.

Dotychczas „olimpijskie” kanały HD dostępne były jedynie na mux-4, który miał ograniczony zasięg. Zasięg czeskiego „trzeciego multipleksu” jest znacznie lepszy, sygnał dociera nawet na południe Polski. Oprócz dwóch kanałów Czeskiej Telewizji na multipleksie dostępne są Prima Love, TV Ocko oraz  kanały lokalne (w zależności od regionu: TV Zak, TV Genus, TV Metropol, TV Polar, Jihočeská TV, TV Morava, TV Vysočina).

Przy okazji warto wspomnieć, że w Polsce prawa do transmisji Igrzysk Olimpijskich posiada Telewizja Polska. Nad Wisłą zmagania sportowców będzie można śledzić także na dwóch kanałach o wysokiej rozdzielczości: TVP1 HD oraz TVP2 HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *