Kto jest prawdziwym ojcem Pablito – nowa reklama NTC

Był Pan Słodowy, był Telesmok Analog teraz przyszedł czas na „prawdziwego ojca Pablita”. Dziś po raz pierwszy zobaczyłem w telewizji najnowszy spot promujący naziemną telewizję cyfrową. Niestety jest to znów reklama, która powinna edukować, a niekoniecznie tak jest.

Reklamy Naziemnej Telewizji Cyfrowej zrealizowane są w sposób ciekawy i tego nie można zaprzeczyć. Są w stanie zainteresować nawet najbardziej znudzonego widza, lecz niekoniecznie przynoszą zamierzony efekt. Po ciekawym wstępie lektor zachęca do przełączenia się na telewizję cyfrową do odbioru której wystarczy telewizor z MPEG4 lub dekoder STB i odsyła widza do internetu. Tutaj faktycznie na stronach oficjalnych bądź hobbystycznych o przejściu na odbiór cyfrowy dowiemy się wiele.

Przyjmując jednak, że widzami korzystającymi z analogowej telewizji cyfrowej są często osoby starsze, które nie korzystają na co dzień z dobrodziejstw globalnej sieci i nie sprawdzą sobie chociażby co oznacza skrót MPEG4 czy STB reklama jest raczej nieprzydatna. Często tego typu niejasności mnożą niejasności i sprzyjają działalności naciągaczy. Z resztą sami zobaczcie najnowszy spot i powiedzcie czy nie mając pojęcia o naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzieliście się czegoś nowego:

 

No i co po obejrzeniu klipu czujecie się choć trochę wyedukowani cyfrowo? Dużo ciekawszym sposobem na promowanie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej jest kolejne wideo wyprodukowane przez tą samą agencję reklamową (Fabryka Komunikacji Społecznej) w której babcia Lodzia zwraca się do rodaków z pytaniem czy wiedzą o co w całej tej cyfryzacji chodzi. Bohaterka wie, że odbiór będzie lepszy, a pan doktor przystojniejszy. Niestety chyba z dotychczasowym reklam nie bardzo jednak wie co trzeba zrobić by NTC odbierać i po poradę udaje się do sklepu:

 

Niestety spot ten ze względu na długość raczej nie będzie emitowany z taką częstotliwością jak choćby „Smok Analog”, a szkoda bo to chyba pierwsza reklamówka telewizyjna związana z cyfryzacją telewizji, która podaje jakieś konkrety. Z niecierpliwością czekam więc na kolejne odcinki przygód babci Lodzi.

A jeśli ktoś wciąż nie ma pojęcia jak przeprowadzić „cyfrową rewolucję” we własnym domu to polecam dział DVB-T dla początkujących w którym opisuję w jaki sposób odbierać naziemną telewizję cyfrową, jaki do tego potrzebny jest sprzęt oraz jakie są zalety całej tej rewolucji.


 • dadafa

  Taka tylko uwaga do reklamy o Pablito. Coś mi się wydaje, że kto jak kto, ale to chyba kobieta powinna bardziej wiedzieć kto jest ojcem Pablito, no chyba, że bohater reklamy (mężczyzna) był w ciąży i urodził sam Pablito i to on wie z kim się puścił w tango.

 • siabadabada

  Właśnie odkryłaś/eś całą puentę. Co jak co, ale gdyby był jakiś serial ukazujący takie problemy, to byłbym jego najwierniejszym widzem.

 • Mati

  Może zrobił test DNA, wyszło że nie on, potajemnie zrobił testy DNA na przyjaciołach swojej żony, i wyszło kto jest ojcem.
  Z takimi wątkami też byłbym widzem takiego serialu 🙂