Zniknęły TV Puls, TTV, Stopklatka, Polo TV, Fokus TV, Antena HD. Awaria telewizji 23 maja 2022 – jak to naprawić?

W poniedziałek, 23 maja 2022 r. spora część Polski przestała odbierać kanały telewizyjne takie, jak m.in. TV Puls, TV4, TV6, TTV, Stopklatka czy kanały muzyczne. To nie awaria, a skutek kolejnego etapu refarmingu. Nie ma co czekać, ulubione kanały telewizyjne same nie wrócą. Sprawdź, co robić żeby znów móc je odbierać.

Jeżeli zniknęło TTV, nie możesz oglądać TV Puls czy muzycznych kanałów Polo TV i Eska TV, a mieszkasz w południowo-wschodniej Polsce (Kraków, Rzeszów, Katowice, Górny Śląsk, Opole, Tarnów, Zakopane, Łódź, Częstochowa, Zakoane i okolice) to oznacza, że w twojej okolicy miał miejsce refarming, czyli zmiana systemu nadawania telewizji naziemnej.

Zastąpienie systemu DVB-T pierwszej generacji, nowym systemem DVB-T2 zapowiadane było już od kilku lat. Proces ten jest przeprowadzany w całe Europie i ma poprawić jakość odbioru telewizji. Dzięki DVB-T2 widzowie otrzymają darmowy dostęp do większej liczby kanałów w lepszej jakości.

Nie ma TTV, Puls, Stopklatka TV, Antena HD – co robić?

Jeżeli w nocy z 22 na 23 maja 2022 r. w twoim telewizorze zniknęły ulubione kanały telewizyjne, oznacza to, że znajdujesz się w regionie objętym zmianą systemu od kwietnia. Jeżeli masz w miarę nowy telewizor (obsługujący system DVB-T2/HEVC) wystarczy, że wejdziesz do ustawień telewizora i ponownie wyszukasz częstotliwości np. poprzez strojenie automatyczne lub ręczne wpisanie nowych częstotliwości.

Po przestrojeniu telewizor nadal nie odbiera TTV, TVN, Puls2, Polo TV, Eska TV

Jeżeli po wykonaniu wyżej opisanej czynności telewizor nadal nie odbiera większości bezpłatnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej, oznacza to, że nasz odbiornik nie jest przystosowany do odbioru nowego standardu tv naziemnej. W tym przypadku nie trzeba od razu kupować nowego telewizora, wystarczy zakup specjalnego dekodera, który kosztuje ok. 100 zł. Co ważne Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło program, w ramach którego rozdaje dofinansowania na zakup nowego sprzętu.

2 komentarze do “Zniknęły TV Puls, TTV, Stopklatka, Polo TV, Fokus TV, Antena HD. Awaria telewizji 23 maja 2022 – jak to naprawić?”

  1. Chyba was pokręciło, przecież na kanale 'sprawdzam’ pokazywało, że będzie działać, a tutaj zniknął mi fokus tv. Mam już dekoder od xiaomi i będę oglądać youtube zamiast waszego szajsu z miliardem reklam

  2. dlaczego TV PULS raz dobrze nadaje a nieraz sie piepszy mieszkam w ŁÓZI na HJNACH antena dobrze ustwjona jak dobrze nadaja to sygnal i jakos mam prawie 100% maja chyba fachowcow dokitu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *