Programy regionalne TVP oddzielą się od TVP Info

Być może już niebawem powrócą do nas „pełnowymiarowe” kanały regionalne TVP, a TVP Info będzie pełnić rolę wyłącznie kanału informacyjnego. Telewizja Polska aktualne TVP Info dzielące pasmo z ośrodkami regionalnymi chce podzielić na dwa kanały. Co z tego wyjdzie, a co chciałbym żeby z tego wyszło – o tym w dalszej części wpisu.

Dziś jest tak, że programy regionalne są swego rodzaju przerywnikiem w nadawaniu TVP Info, o ile w „nudne dni” to nikomu raczej nie przeszkadza, jednak gdy w kraju jest „gorąco” fani informacji otrzymują obowiązkową przerwę w postaci programów lokalnych. Wysoce prawdopodobne, że niebawem to się zmieni. O tym, że TVP chce rozdzielić kanał informacyjny i treści regionalne mówi się już od jakiegoś czasu.

Prezes TVP, Juliusz Braun poinformował ostatnio, że TVP Info będzie znowu pełnowymiarowym programem informacyjnym, miejsce dla treści lokalnych znajdzie się na nowym kanale regionalnym – podobno TVP nie będzie miało problemu z wygospodarowaniem dla niego miejsca na multipleksie. Kanał ten miałby mieć pasmo wspólne dla wszystkich regionów ale najważniejsze byłby jednak produkcje ośrodków regionalnych kierowane do miejscowej społeczności.

Jak chciałbym widzieć kanał regionalny TVP?

Zdecydowanie, wyodrębniony regionalny kanał TVP powinien zawierać sporą porcję informacji z regionu, podawanych kilkakrotnie w ciągu dnia (np. kilka krótkich „flash’y” + główne wydanie). Ponadto wywiady, rozmowy i reportaże związane z regionem. Trochę programów promujących lokalne atrakcje i kulturę (w mojej opinii bardzo dobrym programem były „Rozmówki Polsko-Czeskie” emitowane w TVP Wrocław, TVP Opole i Czeskiej Telewizji).

Ponadto myślę, że siłą takich kanałów byłoby transmitowanie lub chociaż emisja skrótów z najważniejszych wydarzeń sportowych, społecznych i kulturalnych w regionie. Chodzi mi o zawody sportowe, festiwale muzyczne czy różnego rodzaju inne imprezy. Pewnie to trochę kosztowne ale z punktu widzenia telewidza z pewnością atrakcyjne.

A jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się pewnie w ciągu najbliższych kilku, może kilkunastu miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *