Tele5 też zawalczy o multipleks? Jest kolejne odwołanie ws. MUX-1

Stacja Tele5 biorąca udział w konkursie na miejsce w pierwszym multipleksie nie zamierza się poddawać! Spółka Mediasat podobnie jak nadawca TV Trwam odwołała się od decyzji KRRiT w sprawie nieprzyznania miejsca w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Nadawca nie zgadza się z argumentami KRRiT, głównie dotyczącymi spraw finansowych. Ponadto Mediasat wypunktował inne zastrzeżenia związane z kryterium przyznawania miejsc w multipleksie. Właściciele Tele5 mieli zastrzeżenia m.in. do pluralizmu wybranych kanałów oraz akceptacji zabezpieczeń finansowych, które zadaniem spółki są niewiarygodne.

Ciekawe czy dzisiejsze oświadczenie będzie początkiem walki Tele5 i odbije się echem w mediach i opinii publicznej? Zdaje się, że nie będzie aż takiego „hałasu” jak w przypadku Telewizji Trwam, która miała prawie identyczne wątpliwości. Swoją drogą politycy, którzy od jakiegoś czasu agitują za stacją redemptorysty z Torunia powinni teraz wziąć „pod skrzydła” Tele5 – politykowi nie wypada przecież lobbować na rzecz jednego nadawcy bo co to byłby za pluralizm?

Tele5 to polska stacja telewizyjna o profilu ogólny nadająca od 2002 roku. Teoretyczny dostęp do kanału ma ponad 20 mln widzów. Tele5 dostępna jest za darmo (FTA) z satelity, w większości sieci kablowych, na platformach cyfrowych oraz w internecie. Miejsce w pierwszym multipleksie zapewne zwiększyłoby popularność tej stacji.

Propozycja programowa Tele5 może nie jest zachwycająca, jednak zapewne gdyby znalazła się w dvb-t oglądałbym częściej niż „łowickie pasy” Pulsu2 czy powtórki „Big Brotherów” w TV6. Jednak to inny multipleks i inna bajka (mux-2 przeznaczony był dla nadawców nadających naziemnie w systemie analogowym).

Ciekawi mnie czy w najbliższym czasie znajdą się kolejne stacje niezadowolone z werdyktu KRRiT. Jeżeli tak to wniosek może być tylko jeden – cyfryzacja w Polsce przebiega za wolno i start kolejnych multipleksów jest wysocy pożądany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *