Stacja ATM Rozrywka jeszcze na dobre nie rozpoczęła emisji, a już niebawem może zniknąć z „pierwszego multipleksu”. W ubiegły wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie o cofnięcie stacji koncesji na nadawanie naziemne.
W uchwale KRRiT czytamy, że podstawą do wszczęcia postępowania jest art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku, w którym czytamy:
koncesję cofa się, jeżeli działalność objęta koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą lub warunkami określonymi w koncesji, a nadawca, pomimo wezwania Przewodniczącego Krajowej Rady, w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub w ustawie
Z informacji przedstawionych przez KRRiT przewodniczący rady dwukrotnie zwracał się do ATM-u z prośbą o wyjaśnienia, a sama rada dwukrotnie przeprowadziła monitoring z którego wynikało, że program ATM-u jest sprzeczny z zapisami koncesji.Informacje na stronie KRRiT są lakoniczne i właściwie konkretnie nie wiadomo o co chodzi. Druga strona czyli biuro prasowe spółki ATM Grupa jak na razie nie wydało oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Warto wspomnieć, że kanał ATM Rozrywka jakiś czas temu rozpoczął emisję testową zastępując „łowickie pasy” krótkimi filmikami oraz serialami internetowymi.
Jeżeli ATM Grupa nie zdoła przekonać rady do swoich racji być może w najbliższym czasie na „pierwszym multipleksie” dojdzie do zmiany.
Na internetowych forach zawrzało, że pomysł KRRiT z cofnięciem koncesji dla ATM Rozrywka może być związany z naciskami części społeczeństwa domagającej się wprowadzenia do oferty naziemnej telewizji cyfrowej kanału toruńskich redemptorystów – TV Trwam.
Chrapkę na „krzesełko” po ATM-ie mają też zapewne inni nadawcy. Swój głos niezadowolenia z procesu przyznawania miejsc na multipleksie ostatnio wyrazili właściciele Tele5. W ewentualnym konkursie zapewne wzięłoby udział jeszcze kilku kandydatów, dlatego mam wrażenie, że za usunięciem ATM-u z multipleksu kciuki ściska nie jeden przedsiębiorca medialny.