Silver TV. Kanał dla seniorów w telewizji naziemnej DVB-T

Silver TV na MUX-1. Nowy kanał w telewizji naziemnej!

Silver TV zajmie miejsce kanału ATM Rozrywka na MUX-1, czyli pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy bezpłatny kanał telewizyjny ma być skierowany do widowni w starszym wieku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu 25 lutego 2021 r. zdecydowała, że na MUX-1 nadawać będzie mogła stacja Silver TV. Miejsce na multipleksie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej zwolniło się po tym, jak wygasła 10-letnia koncesja kanału ATM Rozrywka.

W konkursie na wolne miejsce na multipleksie telewizyjnym wystartowało aż 9 kanałów. O ponowną koncesję ubiegała się stacja ATM Rozrywka. Chęć nadawania na MUX-1 zgłosili też operatorzy kanałów: Polsat Edu, H! TV (Wirtualna Polska), Red Carpet TV, Dmax, CD Action TV, TVC Nostalgia, Tele Rozrywka oraz Silver TV.

Trzy ostatnie to propozycje z grupy medialnej Michała Winnickiego. I to właśnie biznesmen do którego należy sieć mniejszych stacji telewizyjnych (m.in. TVC – dawne NTL Radomsko, Biznes24, Top Kids, Filmax czy muzyczne Power TV i Nuta TV) stał się beneficjentem konkursu, a jego kanał Silver TV znajdzie się na multipleksie MUX-1 o zasięgu ogólnopolskim.

Nowy kanał będzie skierowany do telewidzów w wieku 50+

Silver TV w telewizji naziemnej. Co to za kanał?

Nowa stacja Silver TV to kanał telewizyjny skierowany do widzów powyżej 50 roku życia. Stacja ma zaproponować ramówkę odpowiednią dla seniorów. Audycje te mają zajmować co najmniej 70% ramówki w godzinach 6:00 – 23:00.

KRRiT wzięła pod uwagę, że na rynku telewizji naziemnej brakuje takiej oferty. Program zapewni nie tylko rozrywkę, ale również szeroko pojętą informację i edukację, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia.

– czytamy w komunikacie KRRiT.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji o terminie startu kanału Silver TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *