Filmax. Nowy kanał w telewizji naziemnej 2021

Nowy kanał w telewizji naziemnej. Filmax już nadaje! [WROCŁAW, ŁÓDŹ, SZCZECIN, ŚWIDNICA, CZĘSTOCHOWA]

Z początkiem 2021 roku część odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej, za darmo może odbierać kolejny kanał. Kanał filmowy Filmax pojawił się na trzech multipleksach, w trzech różnych częściach Polski. Mogą go odbierać mieszkańcy Wrocławia, Łodzi, Szczecina i okolic tych miast.

Kanał Filmax zadebiutował na rynku w ostatnich dniach ubiegłego roku. Od 2021 roku można go oglądać za darmo także na trzech lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L3, MUX-L4 i MUX-MWE, w których występuje jako Filmax SD.

Filmax. Kanał telewizyjny MWE Michał Winnicki

Nazwa kanału może kojarzyć się widzom z kanałem Filmax nadawanym w latach 2001-2002 przez Polsat, jednak nowy kanał telewizyjny Filmax należy do MWE Networks Michała Winnickiego. Grupa nadaje m.in. takie kanały, jak Nuta.TV, Power TV, Biznes24, Echo24, TVC, Top Kids, Adcenture czy Gold TV, a w przeszłości miała w ofercie NTL Radomsko i TVR.

Filmax. Co to za stacja telewizyjna?

Stacja Filmax oficjalnie wystartowała 1 stycznia 2021 r., choć testy rozpoczęły się już pod koniec grudnia. Kanał nadawany jest w trzech rozdzielczościach SD, HD i 4K.

Filmax. Nowy kanał filmowy w telewizji naziemnej
Kadr z programu „Kabaretowy szał” na Filmax SD z telewizji naziemnej

Stałą propozycją ramówki telewizji Filmax jest program „Kabaretowy szał”, w którym można oglądać kultowe skecze polskich kabaretów. Oprócz tego ramówka ma być wypełniona filmami i serialami, głównie amerykańskimi i zagranicznymi. Na antenie mają pojawić się też magazyny i programy o tematyce kinowej.

Filmax. Nowy kanał w telewizji naziemnej

Stację Filmax można oglądać w wybranych sieciach telewizji kablowych. Jest ona dostępna także w za darmo ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Niestety nowy kanał nie załapań się, na żaden z ogólnopolskich multipleksów, dlatego zasięg jego nadawania jest ograniczony lokalnie.

Filmax z naziemnych nadajników można oglądać na multipleksach:

  • MUX-L3 – kanał 36; częstotliwość; 594 MHz – z nadajników: Łódź (Sienkiewicz), Częstochowa (Bełeszno), Tomaszów Mazowiecki (ul. Mościckiego) oraz Kamieńsk (Góra Kamieńska),
  • MUX-L4 – (kanał 27; częstotliwość; 522 Mhz) – z nadajników Wrocław (Sky Tower), Świdnica (Komin MZEC), Kobierzyce (Pustków Żórawski),
  • Testowy multipleks w Szczecinie MUX-MWE – kanał 39; częstotliwość 618 MHz – z nadajnika Szczecin (Pazim Center).

Jeżeli znajdujemy się w zasięgu powyższych nadajników i odbieramy kanały z któregoś z tych trzech multiplesków, kanał najprawdopodobniej sam się wyszuka, a lista kanałów w telewizorze zaktualizuje. Jeżeli tak się nie stało, w ustawieniach należy wybrać strojenie kanałów, a następnie albo podczas strojenia ręcznego podać kanał, albo wybrać strojenie automatyczne i częstotliwość znajdzie się sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *