ATM Rozrywka TV

Nie ma już ATM Rozrywka. Dlaczego kanał skończył nadawanie?

Kanał ATM Rozrywka zniknął z telewizji naziemnej, a także płatnych platform satelitarnych i kablówek. Stacja przestała nadawać 24 lutego. Dlaczego ATM Rozrywka skończył nadawanie?

ATM Rozrywka to stacja telewizyjna należąca do grupy ATM i telewizji Polsat. Kanał powstał w 2012 roku i od początku był dostępny w multipleksie MUX-1 w naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja nadawała powtórki znanych i lubianych produkcji ATM, które mogliśmy oglądać m.in. w Polsacie, ale i kupione produkcje takie jak filmy czy seriale.

ATM Rozrywka TV
Pierwsze logo kanału ATM Rozrywka TV z 2012 roku

Początkowo kanał zasłynął też z emisji internetowych produkcji takich, jak Baśka Blog czy Klatka B, których bohaterką była znana blogerka Baśka Kwarc.

Kanał od ATM dostępny był nie tylko w naziemnej telewizji cyfrowej, ale też z satelity czy sieci kablowych. Kanał 24 lutego o godz. 23:59 zakończył nadawanie we wszystkich tych źródłach.

Dlaczego nie ma już ATM Rozrywka? Stacja ATM zniknęła z telewizora

Właściciele kanału ATM Rozrywka po wyłączeniu kanału wydali krótkie oświadczenie, w którym tłumaczą powody zakończenia emisji kanału.

W związku z nieprzedłużeniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji bieżącej koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka TV, która skończyła się z dniem 24.02.2021 r., jak również z brakiem rozstrzygnięcia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkursu na udzielenie nowej koncesji na nadawanie, w miejsce kanału ATM Rozrywka TV, ATM Grupa S.A. – Emitent, z końcem dnia 24.02.2021 r., zakończył jego nadawanie.

Stacja ATM Rozrywka była gotowa nadawać dalej, jednak brak rozstrzygnięcie ze strony KRRiT spowodował, że właściciel zdecydował się zamknąć kanał. Warto wspomnieć, że ATM Rozrywka miał 10-letnią koncesję na nadawanie sygnału w MUX-1 – ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, którego sygnał może odbierać 98,9% populacji Polski.

Nie ma już ATM Rozrywka. Dlaczego kanał skończył nadawanie?

Stacja poinformowała jakiś czas temu, że złożyła wniosek o przedłużenie tej koncesji, jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że zrobiono to po określonym w przepisach terminie. W związku z tym KRRiT ogłosiła już konkurs dla nowych kanałów, które mogą zająć miejsce ATM Rozrywka w MUX-1.

Co za ATM Rozrywka w MUX-1?

W konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o miejsce na multipleksie MUX-1 starało się aż 9 kanałów:

  1. ATM Rozrywka
  2. Polsat Edu
  3. H! TV (nadawca: Wirtualna Polska)
  4. Red Carpet TV
  5. Dmax
  6. CD Action TV
  7. Silver TV (grupa Michała Winnickiego)
  8. TVC Nostalgia (grupa Michała Winnickiego)
  9. Tele Rozrywka (grupa Michała Winnickiego)

KRRiT zdecydowała, że kanałem który zastąpi ATM Rozrywka będzie nowa stacja skierowana do widzów w wieku 50+ czyli Silver TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *