Nie U-TV, a TTV! Nowy polski kanał informacyjny wystartuje 19 grudnia

Nie jak wcześniej zapowiadano U-TV, a TTV będzie nazywał się nowy kanał informacyjno-publicystyczno-poradnikowy od Stavki i TVN. TTV wystartuje 19 grudnia i będzie dostępny sieciach kablowych, platformach satelitarnych i na pierwszym multipleksie (mux-1) bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t.

W tworzenie TTV – stacji formalnie należącej do spółki Stavka zaangażowani są ludzie związani z grupą TVN o czym pisałem już jakiś czas temu. Kanał ma prezentować treści o charakterze publicystyczno-poradnikowym. Sporą częścią ramówki maja być także informacje z regionów i materiały interwencyjne. Z założenia TTV ma jednak stronić od tematów politycznych.

Kanał posiada koncesję na nadawanie w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Start MUX-1 zaplanowano na 14 grudnia (dla 15% populacji kraju). Rozszerzenie zasięgu multipleksu do 92% populacji Polski ma nastąpić do końca maja 2012. TTV ma być również dostępny w wybranych sieciach telewizji kablowej i na wszystkich polskich platformach satelitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *