U-TV – kanał „niespodzianka” z mux-1 powoli odkrywa karty

Nowa stacja telewizyjna U-TV ma wystartować jeszcze pod koniec tego roku. Do tej pory o projekcie U-TV wiedzieliśmy niewiele. Stacja będzie nadawana z mux-1 bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej i ma poruszać w swoich audycjach tematy społeczne, informacyjne i poradnikowe.

Kanał U-TV jest własnością firmy Stavka Sp. z o.o. związaną z polskim producentem filmowym Besta Film. We wrześniu b.r. Stavka ogłosiła strategiczne partnerstwo ze stacją TVN, w zamian stacja otrzymała 25% udziałów. Kanał U-TV ma korzystać z archiwów programowych TVN-u.

Jak donosi tygodnik Newsswek w tworzenie U-TV (nazwa kanału prawdopodobnie zostanie zmieniona) zaangażowani są czołowi twórcy stacji TVN i TVN24. Przy starcie nowego kanału pracują m.in. Edward Miszczak i Adam Pieczyński (osoby odpowiedzialne za treści TVN i TVN24), a także dziennikarka Patrycja Redo. Szefem nowego kanału została Lidia Kazen.

Stacja powoli odkrywa karty zdradzając część ramówki nowego kanału. W U-TV mają znaleźć się programy informacyjne, poradnikowe i społeczne. Znajdziemy tu informacje z regionów oraz świata showbiznesu, kanał ma stronić od polityki. Wiadomo, że swoje pasmo w U-TV będą mięli twórcy interwencyjnego programu „Uwaga TVN”.

Kanał U-TV ma być dostępny w ramach pierwszego multipleksu (mux-1) bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Start mux-1 zaplanowany jest na 14 grudnia 2011. Początkowo zasięg pokryje 15% populacji kraju. Od 31 maja 2012 do mux-1 dostęp będzie miało ok. 92% populacji Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *