Wydarzenia 24. Co to za kanał?

Nowy kanał telewizyjny w Polsce: Wydarzenia 24

Telewizja Polsat już oficjalnie potwierdziła start nowego kanału informacyjnego Wydarzenia 24. Stacja ma zacząć nadawać we wrześniu 2021 roku. Na antenie znajdziemy głównie audycje prezentujące bieżące wydarzenia.

Kanał Wydarzenia 24 ma być tworzony w ramach ścisłej współpracy z redakcją Wydarzeń Polsatu, reporterami Polsat News oraz serwisem internetowym Interia.

Wydarzenia 24 będą realizowane w studiu Polsatu w Warszawie. Stacja informuje, że jest to w pełni zautomatyzowane i jedno z najnowocześniejszych studiów w Europie. Przy tworzeniu programów na potrzeby nowego kanału wykorzystane mają zostać najnowocześniejsze technologie telewizyjne.

Logo kanału Wydarzenia 24

Za kanał Wydarzenia 24 ma odpowiadać Pion Publicystyki i Informacji Telewizji Polsat, na którego czele stoi Dorota Gawryluk.

Czym Wydarzenia 24 różnią się od Polsatu News?

Kanał Wydarzenia 24 to kolejna stacja o profilu informacyjnym od grupy Polsat. Logo i nazwa kanału sugerują, że stacja będzie mocno powiązana z Wydarzeniami czyli głównym programem informacyjnym emitowanym na Polsacie i w Polsacie News.

Czy Wydarzenia 24 będą Polsatem News 3? Czym Wydarzenia 24 mają różnić się od Polsatu News? Grupa Polsat zdradza, że kanał pod nazwą Wydarzenia 24 ma mieć w ramówce wyłącznie serwisy informacyjne zawierające relacje z bieżących wydarzeń w kraju i na świecie.

Dla odmiany w Polsacie News poza wydarzeniami znajdziemy publicystykę, analizy eksperckie i pogłębioną wiedzę o kluczowych wydarzeniach.

Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju. Stąd nasz pomysł, aby stworzyć kanał wykorzystujący potencjał programu znanego z głównej anteny Polsatu, jak i zespołu dziennikarzy, którzy stanowić będą trzon redakcji Wydarzeń 24”

– mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji Polsat.

Wydarzenia 24 w telewizji naziemnej?

Wraz z informacjami o uruchomieniu nowego kanału informacyjnego Polsatu spekulowało się, że kanał Wydarzenia 24 pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja póki co nie potwierdza tych informacji. W komunikacie o starcie kanału możemy przeczytać na razie jedynie:

Kanał Wydarzenia 24 dostępny będzie w wybranych sieciach kablowych, w miejscu Superstacji.

Jeden komentarz do “Nowy kanał telewizyjny w Polsce: Wydarzenia 24”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *