Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej

Telewizja Republika za darmo w telewizji naziemnej. Jak odbierać? [CZĘSTOTLIWOŚCI, KANAŁY, MIASTA]

TV Republika za darmo dostępna jest w kolejnych miastach. Stacja pojawiła się właśnie na testowych multipleksach w dwóch miastach. Telewizję Republika można teraz odbierać całkowicie za darmo naziemnie w Warszawie i we Wrocławiu.

Telewizja Republika to polska stacja telewizyjna o charakterze informacyjno-publicystycznym. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2013 roku i jest dostępna w internecie oraz na platformach satelitarnych i sieciach kablowych. W większości TV Republika dostępna jest w płatnych pakietach.

Telewizja Republika od pewnego czasu dostępna jest też bez dodatkowych opłat w ramach lokalnego multipleksu bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w rejonie Katowic. Teraz darmowy dostęp do Republiki zyskują mieszkańcy kolejnych miast.

Władze TV Republika potwierdziły, że stacja rozpoczęła nadawanie w ramach testów dwóch multipleksów DVB-T2, które zostały uruchomione w Warszawie i we Wrocławiu w ramach testów nowego systemu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, który od połowy przyszłego roku ma być jedynym obowiązującym.

TV Republika za darmo. W jakich miastach?

Obecnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej Telewizję Republika za darmo można oglądać w zasięgu nadajników znajdujących się w trzech polskich miastach.

Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej

W ramach lokalnego nadajnika Katowice-Kosztowy, TV Republika w dvb-t dostępna jest w rejonie stolicy województwa śląskiego. Do odbioru kanału w tej lokalizacji można wykorzystać praktycznie każdy telewizor lub dekoder przystosowany do odbioru sygnału zarówno w starym, jak i nowym systemie.

Uruchomiona właśnie emisja TV Republika we Wrocławiu i w Warszawie odbywa się w ramach testów systemu DVB-T2. Do odbioru kanału w tych lokalizacjach konieczne jest posiadanie telewizora przygotowanego do nowego standardu.

TV Republika w telewizji naziemnej. Kto może odbierać?

Telewizję Republika w nowych lokalizacjach, czyli w Warszawie i we Wrocławiu można odbierać posiadając telewizor dostosowany do nowego systemu nadawania, czyli DVB-T2/HEVC. Instalacja musi być też podłączona do anteny dostosowanej do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak wyszukać TV Republika w telewizji naziemnej?

Jeżeli posiadamy odpowiedni telewizor podłączony do anteny i znajdujemy się w zasięgu wyżej wymienionych nadajników, a w naszym telewizorze nie ma TV Republika, powinniśmy ponownie przeszukać pasmo. Można zrobić to automatycznie (wtedy zaktualizowana zostanie cała lista kanałów) lub poszukać nowej stacji na konkretnych kanałach (częstotliwościach).

TV Republika nadawana jest na kanałach:

  • kanał 23 / częstotliwość 490 MHz / w Warszawie (system DVB-T2),
  • kanał 41 / częstotliwość 634 MHz / we Wrocławiu (system DVB-T2),
  • kanał 21 w Katowicach (system DVB-T).

We Wrocławiu i w Warszawie Telewizja Republika nadawana jest w ramach testowego multipleksu BCAST, z którego można odbierać także Polsat HD, TVRegionalna.pl oraz TV Okazje.

W Katowicach z kolei Republika nadawana jest za darmo obok kanałów TVS HD, Polsat HD oraz Radio Silesia.

2 komentarze do “Telewizja Republika za darmo w telewizji naziemnej. Jak odbierać? [CZĘSTOTLIWOŚCI, KANAŁY, MIASTA]”

  1. Nowsze telewizory maja juz wbudowane dekodery DVB-T i zazwyczaj wystarczy tylko podlaczyc do niego kabel antenowy oraz sama antene. Darmowe kanaly telewizji naziemnej mozna ogladac rowniez na komputerze, laptopie, a nawet smartfonie. Wystarczy nabyc odpowiedni tuner TV, dzieki ktoremu bedzie to mozliwe. Koszt takiego tunera to kilkadziesiat zlotych.

  2. Czy w okolicach miasta Krosno n/W woj podkarpackie jest lub czy będzie możliwość oglądania TV Republika w telewizji naziemnej.
    Jakie są inne możliwości odbierania Waszego sygnału. Posiadam odpowiedni telewizor obsługiwany internetem drogą radiową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *