Antena HD - nowy kanał dvb-t dla seniorów

Antena HD – nowy kanał w telewizji naziemnej. Jak odbierać? Jakie programy?

Antena HD to kanał, który ma zadebiutować na ogólnopolskim nadajniku naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce 1 maja. Kanał Antena HD to propozycja skierowana do widzów w wieku senioralnym. Jakie programy zobaczymy na Antena HD? Jak odbierać nowy kanał dla seniorów?

Antena HD to stosunkowo nowa nazwa kanału. Początkowo stacja miała nosić nazwę Silver TV. Okazało się jednak, że znak ten towarowy jest zastrzeżony przez internetową telewizję Mądrej Babci. Później nazwę stacji zmieniono na Antena TV, ostatecznie ma jednak figurować na listach kanałów, jako Antena HD, nawet w przypadku nadawania w innych rozdzielczościach.

Oficjalny start kanału Antena HD zaplanowany jest na 1 maja 2021 r. Stacja będzie dostępna za darmo na multipleksie MUX-1 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w całej Polsce.

Antena HD. Co to za kanał?

Antena HD - nowy kanał telewizji naziemnej

Antena HD to kanał telewizyjny należący do grupy Michała Winnickiego. Stacja otrzymała miejsce na multipleksie pierwszym MUX-1 zastępując kanał ATM Rozrywka.

Jakie programy zobaczymy w Antena HD?

Kanał Antena HD sklasyfikowany jest jako stacja filmowo-rozrywkowo-lifestylowa. Jej twórca zapowiada, że obejrzymy tu programy skierowane do starszego widza. Docelowym odbiorcą ma być osoba powyżej 50 roku życia.

Stacja musi trzymać się swojego senioralnego programu, bo takowy został zgłoszony do KRRiT oraz przez nią pozytywnie zaakceptowany. Przy wyborze tego kanału na multipleks telewizji naziemnej, zaznaczono, że obecnie w Polsce brakowało stacji o tematyce interesującej seniorów.

Biuro reklamy, które jako partner zewnętrzny zajmuje się sprzedażą reklam dla stacji Antena HD, w swojej ofercie chwali się, że stacja ta ma być stacją filmowo-rozrywkową z licznymi elementami lifestylowymi i edukacyjnymi.

W początkowej fazie hitami stacji Antena HD mają być znane w naszym kraju seriale takie, jak „Moda na sukces” i „Bonanza”, a także program rozrywkowy „Kabaretowy szał” przedstawiający skecze znanych i lubianych kabaretów.

Antena HD – jak odbierać kanał dla seniorów?

Kanał Antena HD jest tworzony z myślą o naziemnej telewizji cyfrowej. Antenę HD będzie można oglądać za darmo i to praktycznie w całej Polsce. Do odbioru tej stacji potrzebujemy telewizora zgodne z systemem naziemnej telewizji DVB-T (pierwszej generacji) oraz anteny do odbioru telewizji naziemnej.

Jeżeli odbieramy już kanały telewizji naziemnej, po 1 maja nie powinniśmy mieć problemów z odbiorem nowego kanału Antena HD. Nowa stacja w większości przypadków sama powinna pojawić się na liście kanałów naszego telewizora. W przypadku, gdyby tak się nie stało, można włączyć w ustawieniach przeszukiwanie pasma, a najlepiej zaktualizować listę kanałów z MUX-1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *