MUX-1 we Wrocławiu już działa!

Od dziś we Wrocławiu i okolicach możliwy jest odbiór „pierwszego multipleksu” naziemnej telewizji cyfrowej nadawanego z RTCN Ślęża. Nadajnik oficjalnie miał być uruchomiony z końcem maja, ale jak widać na emisję testową mieszkańcy Dolnego Śląska załapali się dużo wcześniej.

W ramach mux-1 dostępne są trzy „podstawowe kanały TVP (1, 2 i Info Wrocław) oraz 4 stacje, którym miejsca zostały przydzielone w drodze konkursu: Eska TV, TTV, Polo TV oraz ATM Rozrywka. Od 1 czerwca w „pierwszym multipleksie” ma być  dostępny także kanał TVP 1 HD w którym zobaczymy propozycje „publicznej jedynki” w wysokiej jakości.

Aktualnie w stolicy Dolnego Śląska i jej okolicy powinny być dostępne wszystkie trzy polskie multipleksy NTC: mux-1 i mux-2 ze Ślęży oraz mux-3 z nadajnika w Żórawinie. Oprócz tego do Wrocławia dociera sygnał telewizyjny z Czech.

Odbiór MUX-1 ze Ślęży dostępny jest na kanale 64. Więcej o naziemnej telewizji cyfrowej oraz ustawieniach związanych z odbiorem NTC przeczytasz tutaj!

DODANO: Spółka Emitel zajmująca się technicznym wdrażaniem mux-1 na swojej stronie internetowej potwierdziła, rozpoczęcie emisji testowych „pierwszego multipleksu” z nadajników:

 • RTCN Wrocław / Ślęża
 • RTCN Olsztyn / Pieczewo
 • RTCN Lublin / Piaski
 • RTCN Kraków / Chorągwica
 • RTCN Opole / Chrzelice
 • RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Jeden komentarz do “MUX-1 we Wrocławiu już działa!”

 1. MUX-1 wczoraj był niedostępny w Świdnicy.
  Dopiero dzisiaj udało się „złapać” następujące programy na kanale 33 (570 MHz): EskaTV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV, TVP ABC.
  Zaobserwowałem ostatnio częste zmiany kanałów (częstotliwości) przypisanych poszczególnym multipleksom z nadajnika Wrocław/Ślęża. Czy to jest wynik przeprowadzanych testów?
  Mam nadzieję, ze w końcu się to ustabilizuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *