Jak za darmo odbierać polskie kanały TV bez anteny ani kablówki?

W Polsce za darmo można odbierać kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie bezpłatnej telewizji są m.in. główne i najpopularniejsze kanały jak TVP, Polsat i TVN. Kanały te i kilka innych można też obierać bez anteny telewizyjnej i wykupywania dodatkowych pakietów. Sprawdź, jak odbierać telewizję bez anteny ani dekodera.

W Polsce wiele osób wciąż przepłaca za telewizję. Chodzi o osoby, które oglądają tylko tzw. podstawowe kanały i wykupuje płatne pakiety telewizji. By oglądać kilkadziesiąt różnych stacji w tym TVP1, TVP2, Polsat, Puls, TV4, TVN, TTV, TVN7, Trwam i szereg innych stacji wystarczy jedynie antena dachowa – nie ma potrzeby opłacania żadnych dodatkowych abonamentów poza tym radiowo-telewizyjnym od posiadania telewizora (który trzeba płacić osobno nawet, gdy mamy wykupiony abonament w kablówce).

Podstawowe polskie kanały TV bez anteny dachowej – jak oglądać telewizję za darmo?

Niestety darmowa telewizja naziemna jest darmowa jeżeli chodzi wyłącznie od dodatkowe abonamenty. Takie rozwiązanie wymaga jednak od nas inwestycji w instalację. Poza samym telewizorem potrzebujemy jeszcze odpowiedniej anteny, kabla i kogoś, kto zamontuje nam antenę (najczęściej na dachu), odpowiednio ją ustawi i doprowadzi kabel do naszego mieszkania.

Dla jednych to duży koszt, dla innych zbędny wydatek, a jeszcze inni nie mogą sobie pozwolić na zamontowanie własnej anteny na dachu bloku, bo nie zgada się na to wspólnota mieszkaniowa.

Jest jednak sposób na oglądanie telewizji bez anteny. Przychodzą tu z pomocą aplikacje i połączenie internetowe. Instalując wybrane aplikacje na telewizorze z funkcją Smart TV możemy odbierać główne polskie kanały bez anteny. Sygnał w takim przypadku idzie do telewizora z gniazda internetowego lub bezprzewodowo po WiFi.

Polska telewizja na żywo – tv bez anteny za darmo

Popularne polskie kanały zarówno te od nadawcy publicznego, jak i komercyjnych można oglądać całkowicie za darmo. Odbiór telewizji bez anteny możliwy jest m.in. poprzez aplikacje:

  • TVP VOD – znajdziemy tu wszystkie darmowe kanały Telewizji Polskiej od TVP1 i TVP2, poprzez tematyczne TVP INFO, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP ABC, AlfaTVP, aż po wszystkie regionalne mutacje kanału TVP3. W aplikacji są też inne dodatkowe kanały tematyczne, a nawet oferta kanałów na żywo skierowanych do Białorusinów i Ukraińców oraz widzów anglojęzycznych.
  • MEGOGO – to rozwijająca się platforma, która zapewnia dostęp do wielu kanałów komercyjnych. Większość kanałów dostępnych jest po opłaceniu abonamentu, ale MeGoGo ma też kilka kanałów całkowicie za darmo i bez rejestracji. Bez anteny na dachu i dodatkowych opłat obejrzymy tam: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV4, Puls, Puls2, Telewizję WP, Polonię 1, Tele5, Stopklatka, Zoom TV, Sportowa TV, Stars TV oraz TVS.
  • TV TRWAM – wśród aplikacji na telewizory Smart TV znajdziemy też aplikację własną Telewizji Trwam, gdzie całkowicie za darmo można oglądać ten kanał.

Swoje oficjalne aplikacje mają też polscy nadawcy komercyjni. Do niedawna kanały Polsat i TV4 bez opłat można było oglądać w aplikacji Polsat GO, jednak została ona wycofana i teraz kanały te można zobaczyć w Polsat Box GO po uiszczeniu opłaty rocznej 30 zł. Jeżeli chcemy oglądać inne kanały z oferty to trzeba oczywiście wykupić dodatkowe pakiety.

Kanały Grupy TVN dostępne są z kolei w aplikacji Player.pl. W najniższych pakietach oglądać tam jednak można tylko TVN i TVN7. Za pozostałe kanały tj. TVN24, TTV, Eurosport czy Discovery trzeba dopłacić wykupując wyższy pakiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *