Dobre firmy produkujące słuchawki. Poznaj 3 ciekawych producentów

Dobre słuchawki to nieodłączny element melomana i każdego, kto lubi posłuchać muzyki, podcastów albo pooglądać filmy w miejscu publicznym. Słuchawki pozwalają nam w sposób dyskretny odseparować się od otoczenia i skupić na słuchaniu tego, co lubimy. Jakie firmy warto wziąć pod uwagę chcąc kupić słuchawki.

Wybór słuchawek zależy od naszych indywidualnych upodobań: jednemu bardziej podpasują dyskretne, małe słuchawki douszne, inni wolą duże, wygodne i doskonale izolujące słuchawki nauszne zapewniające najlepsze doznania ze słuchania muzyki.

Kupując słuchawki mamy też do wyporu opcję bezprzewodową – szczególnie wygodną np. podczas poruszania się, korzystania w biurze czy podczas uprawiania biegania lub innych sportów. Słuchawki bezprzewodowe niestety są nieco droższe od tych klasycznych, przewodowych, jednak za te pieniądze kupujemy sobie wygodę.

Kupując słuchawki ważnym kryterium jest też wybór ich producenta. Niestety na rynku dostępnych jest cała masa tanich słuchawek niskiej jakości. W przypadku oszczędnym można trafić na modele niskiej jakości – w których będziemy mieli problem z odsłuchaniem niektórych tonów (przełoży się na spadek jakości), problemy z głośnością, a w przypadku słuchawek bezprzewodowych także i łącznością (zdarzają się przypadki, że tanie słuchawki mają problem z połączeniem się z telefonem w kieszeni spodni czy kurtki.

Chcąc kupić słuchawki renomowanej firmy warto zwrócić uwagę na firmy takie jak Samsung, LG, Apple, JBL, Huawei. Jabbra czy Forever. Dziś omówimy trzy ostatnie firmy.

Huawei – markowe słuchawki z Chin

Pierwszy w naszym zestawieniu to chiński producent elektroniki Huawei. Firma ta słynie z produkcji m.in. smartfonów, tabletów oraz inteligentnych zegarków.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1987 roku w Shenzhen. Nazwa firmy nawiązuje do dwóch znaków z chińskiego alfabetu: 华 (huá) oraz 为 (wéi) co oznacza „znakomity” lub „chiński” oraz „czyn”/”osiągnięcie”. Firma w Polsce obecna jest od 2013 roku i jest jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów w naszym kraju.

Słuchawki Huawei charakteryzują się niezłym stosunkiem jakości do ceny. Firma ta nie jest też małym przedsiębiorstwem i ma ocence przedstawicielstwa w różnych krajach. Jej produkty kupimy w największych sieciach handlowych, dzięki czemu będziemy mieli pewność realizacji gwarancji w przypadku wystąpienia jakiejś awarii.

Jabra – jakość wprost z Danii

Poszukując słuchawek nie można pominąć marki Jabra – to znana duńska firma założona w 1983 roku, a w 2000 roku przejęta przez GN Group. Firma ta nie jest szeroko znana, ale to jeden z wiodących producentów elektroniki związanej z dźwiękiem.

Słuchawki Jabra obecne na polskim rynku są od dobrych kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu lat. Urządzenia tej marki ma początku XXI wieku można było zobaczyć w uszach naprawdę szanowanych biznesmenów – firma ta produkowała m.in. charakterystyczne słuchawki wkładane do jednego ucha z charakterystycznym mikrofonem skierowanym w przód. Urządzenia te były chętnie wykorzystywane przez osoby, które często prowadzą rozmowy telefoniczne wykonując inne zajęcia np. kierowcy, kurierzy, telemarketerzy czy pracownicy obsługi klienta.

Jabra produkuje też dobrej jakości sprzęt do rekreacyjnego słuchania muzyki. W ofercie tego producenta znajdziemy m.in. wysokiej jakości dyskretne bezprzewodowe słuchawki douszne z wygodnym pudełkiem pełniącym funkcję ładowarki. Firma oferuje też znacznie większe słuchawki nagłowne, w tym takie z wbudowanym mikrofonem, które można wykorzystać podczas wideo- i audiokonferencji czy komunikacji z innymi graczami podczas dłuższych sesji gamingowych.

Młoda marka z Polski

Na koniec zostawiłem sobie słuchawki Forever. To stosunkowo młoda i wciąż zdobywającą popularność marka należąca do polskiej firmy TelForceOne z Wrocławia. Jest to międzynarodowy dystrybutor sprzętu elektronicznego do wielu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Firma specjalizuje się w technologiach mobilnych oraz akcesoriach GSM.

Forever to marka posiadająca w swoim portfolio smartwache, ładowarki, mikrofony, głośniki oraz właśnie słuchawki. Cechują się one przede wszystkim przystępną ceną. W ofercie tego dystrybutora znośne słuchawki przewodowe można dostać już za ok. 20 zł. Firma sprzedaje też szeroką gamę bardziej zaawansowanych słuchawek, jak te specjalne wyprofilowane by nie wypadały podczas uprawiania sportu czy wygodne bezprzewodowe słuchawki douszne z pudełkiem do ładowania wyposażonym w popularny w ostatnich latach port USB-C. Warto też zauważyć, że w ofercie tego producenta znajdziemy m.in. słuchawki w rożnych pastelowych kolorach, które będą idealnym wyborem dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *