Gdzie kręcone jest Sanatorum Miłości. Nowe Sanatorium Miłości z Polanicy.

Gdzie kręcone jest Sanatorium Miłości? Od 2021 nowe sanatorium na Dolnym Śląsku

Sanatorium Miłości po dwóch edycjach w Ustroniu przeniosło się do nowego obiektu. Akcja 3. edycji programu TVP dzieje się na Dolnym Śląsku. Sprawdzamy, gdzie kręcone jest Sanatorium Miłości i czy prywatna osoba może pozwolić sobie na odpoczynek w Sanatorium Miłości w Polanicy-Zdroju.

Sanatorium Miłości to hit ramówki TVP. Program o łączeniu seniorów w pary w uzdrowiskowych warunkach przyciąga przed ekrany nie tylko starszych, ale też i młodszych widzów. Program można oglądać nie tylko na antenie TVP 1, ale też i w międzynarodowym serwisie Netflix.

W programie Sanatorium Miłości bierze udział 12 uczestników: 6 kobiet i 6 mężczyzn. Są to osoby w wieku powyżej 60 roku życia, poszukujące swojej drugiej połowy. Polską edycję programu prowadzi Marta Manowska, znana m.in. z prowadzenia programów Rolnik szuka żony czy The Voice Senior.

Gdzie kręcone jest Sanatorium Miłości 3 w 2021 roku?
Prowadzącą Sanatorium Miłości jest Marta Manowska / fot. Centrum Informacyjne TVP

Sanatorium Miłości w innych krajach

Format telewizyjny klasyfikowany, jako reality show z elementami telenoweli został na tyle dobrze przyjęty, że jego twórcy zdecydowali się udostępnić go innym telewizjom. Prawa do Sanatorium of Love mogą kupować telewizje z innych krajów. Z doniesień prasowych wynika, że zapytanie ma zakup licencji, na przygotowanie własnych edycji programu składali m.in. Niemcy, Słowacy, Ukraińcy, Brytyjczycy, Hiszpanie, Gruzini, a także Amerykanie i Kanadyjczycy. TVP przygotowało nawet trailer programu Sanatorium Miłości w języku angielskim.

Na razie jednak poza Polską, gdzie mamy już emitowaną trzecią edycję, nie można było oglądać własnych, krajowych edycji Sanatorium of Love.

Gdzie kręcone jest Sanatorium Miłości? Nowa lokalizacja od 2021 roku

Pod dwóch edycjach nakręconych w uzdrowisku „Równica” w Ustroniu, w województwie śląskim, trzecia edycja programu przeniosła się na Dolny Śląsk.

Emitowana w 2021 roku 3. edycja Sanatorium Miłości została nakręcona w obiekcie „Wielka Pieniawa” w Polanicy-Zdroju. To jedno z sanatoriów należących do grupy Uzdrowiska Kłodzkie, która jest sponsorem programu.

Sanatorium „Wielka Pieniawa” w Polanicy-Zdroju, gdzie kręcona była 3. edycja Sanatorium Miłości, mieści się w samym sercu tej uzdrowiskowej miejscowości. Zdjęcia do programu były kręcone w obiektach bazy uzdrowiskowej i zakładu przyrodoleczniczego.

Sama Polanica-Zdrój mieści się na Dolnym Śląsku między Kłodzkiem a granicą z Czechami. To malownicze niewielkie miasteczko słynące głównie z uzdrowiskowego charakteru. W Polanicy oprócz sanatoriów, uzdrowisk i hoteli znajdziemy też liczne tereny do spacerów, a także restauracje, bary i dyskoteki oferujące dancingi dla kuracjuszy, które w sezonie cieszą się dużą popularnością.

Do Polanicy-Zdrój dojedziemy samochodem z Wrocławia w ciągu 1,5 godziny. Miasta te dzieli ok. 100 km. Wybierając się do Polanicy samochodem, można rozważyć również wycieczkę do pobliskich Czech – niedaleko znajduje się słynne Skalne Miasto, a także Góry Orlickie czy miasto Nachod z przepięknym zamkiem do zwiedzania.

Do Polanicy kursuje też bezpośredni pociąg z dworca Wrocław Główny (do Kudowy Zdroju przez Strzelin, Ziębice i Kłodzko) – czas przejazdu to 1,5 godziny. Trzeba jednak sprawdzać rozkłady, bo z Wrocławia do Polanicy kursują również pociągi z Wrocławia przez Wałbrzych, jednak czas dojazdu tą trasą wydłuża się aż do 3 godzin.

Sceny do pierwszych odcinków Sanatorium Miłości 3 były kręcone także na ulicach pobliskiego Kłodzka. W drugim odcinku serii mogliśmy też zobaczyć uczestników Sanatorium Miłości podczas spływu kajakowego. Widowie rozpoznali, że akcja spływu działa się w okolicy miejscowości Bardo, gdzie spływy kajakowe są popularną rozrywką.

Sanatorium Miłości w Polanicy-Zdroju. Ile kosztuje pobyt?

„Wielka Pieniawa” w Polanicy-Zdroju to jedno z sanatoriów w grupie Uzdrowiska Kłodzkie. Wszystkie obiekty przyjmują kuracjuszy. Obecnie (na początku 2021 roku) turnusy w sanatoriach zostały wstrzymane ze względu na obostrzenia pandemiczne. Normalnie jednak w sanatorium w Polanicy-Zdroju można wykupić sobie pobyt lub skorzystać ze skierowania na NFZ/ZUS.

Co ciekawe sanatorium „Wielka Pieniawa”, gdzie kręcone było Sanatorium Miłości, oferuje nie tylko pobyty lecznicze, ale też i usługi hotelowe – oznacza to, że z usług obiektu może skorzystać każdy, kto będzie chciał się zatrzymać w Polanicy np. turystycznie.

W hotelu stawki za nocleg zróżnicowane są w zależności od sezonu. Taniej za nocleg zapłacimy w tzw. niskim sezonie (od 3 stycznia 2021 do 4 kwietnia i od 4 października do 19 grudnia), drożej w wysokim (5 kwietnia – 3 października oraz 20 grudnia – 2 stycznia 2022).

  • Najtańszy nocleg dla jednej osoby, w pokoju 4-osobowym to koszt 115 zł w sezonie niskim i 149 zł w wysokim.
  • Za nocleg w pokoju 2-osobowym zapłacimy od 155 zł do 199 zł od osoby.
  • Drożej wyjdzie nas nocleg w apartamencie 2-osobowym – to koszt 225 zł do 289 zł od osoby.
  • Jeżeli jedna osoba będzie chciała wynająć cały apartament, będzie musiała zapłacić 265 zł do 349 zł.
  • Cena wynajęcia pokoju 1-osobowego to 205 zł lub 259 zł.

Ceny pobytów uzdrowiskowych są nieco droższe. W takim przypadku pokój 1-osobowy to koszy 260-300 zł, a miejsce w 2-osobowym apartamencie: 280-340 zł w zależności od tego, czy odwiedzimy sanatorium w niskim, czy wysokim sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *