Program Zdrady na Polsacie

Program Zdrady na Polsacie: Czy to prawdziwe historie? Gdzie kręcone są Zdrady?

Zdrady na Polsacie to wyglądający na prawdziwy program serial paradokumentalny. Sprawdzamy, czy sceny przedstawiane w Zdradach są prawdziwe, czy to tylko fikcja odgrywana przez aktorów. Sprawdzamy też, czy gwiazda Zdrad – detektyw Damian Petrow faktycznie istnieje i tropi niewiernych kochanków.

Zdrady na Polsacie to jeden z bardziej kontrowersyjnych programów w ramówce tej stacji. Kontrowersje wzbudza nie tylko sama tematyka, ale też sposób przedstawienia śledztwa. Program skonstruowany jest tak, ze widz może myśleć, że osoby nakrywane na zdradzie faktycznie nie są niczego świadome i są zastawane przez ekipę z kamerami z zaskoczenia.

Premierowe odcinki serialu można było oglądać na antenie głównego Polsatu. Obecnie Zdrady są emitowane w Polsat Cafe o godz. 20:00. Nie są to jednak nowe odcinki, a powtórki z poprzednich sezonów.

Czy program Zdrady dzieje się naprawdę? Czy sceny erotyczne w Zdradach są prawdziwe? Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania o Zdrady na Polsacie.

Czy w Zdrady na Polsacie to prawda?

Program Zdrady na Polsacie to w rzeczywistości serial paradokumentalny. Choć program może wyglądać realistycznie, sceny w nim przedstawione są fikcyjne i grane przez aktorów. Co ciekawe jednym z reżyserów serialu Zdrady był Okił Khamidov, czyli jeden z pierwszych i najbardziej znany z reżyserów „Świata według Kiepskich” czy też „Fali Zbrodni” i wybranych odcinków „Pierwszej Miłości”, a także innego paradokumentu „Pamiętniki z Wakacji”.

Program Zdrady na Polsacie

Gdzie kręcone są Zdrady na Polsacie?

Realizacją serialu Zdrady zajmuje się firma Tako Media z Wrocławia. Zdecydowana większość odcinków serialu została nakręcona jak nie we Wrocławiu to w okolicy. Sama firma Tako Media ma siedzibę na osiedlu Oporów przy ul. Solskiego we Wrocławiu.

Co ciekawe firma Tako Media do realizacji swoich programów wynajmuje prywatne wille i mieszkania. Stąd w każdy odcinek Zdrad może dziać się w innym domu. Do bazy obiektów przyjmowane są zgłoszenia nie tylko domów i mieszkań, ale też barów, gabinetów lekarskich, sklepów, szkół czy innych pomieszczeń.

Właściciele nieruchomości, którzy chcieliby udostępnić swój lokal ekipie serialu paradokumentalnego muszą wysłać do producenta zdjęcia każdego pomieszczenia, dokładny adres oraz informację o liczbie pomieszczeń. Na wynajęciu mieszkania lub innego lokalu do serialu paradokumentalnego można zarobić realne pieniądze – stawka jest uwzględniana indywidualnie i zależy od wielkości, wystroju czy czasu, na jaki nieruchomość jest wynajmowana.

Czy w programie Zdrady grają aktorzy?

Tak. Bohaterowie programu zdrady, zarówno osoba podejrzewająca zdradę, zdradzająca, a także ekipa złożona z detektywów i psychologów to są aktorzy, którzy za odgrywanie swoich ról pobierają wynagrodzenie (to jest indywidualnie negocjowane z poszczególnymi aktorami).

Firma produkująca serial Zdrady ma na swojej stronie ogłoszenie, w którym możemy przeczytać, że w ostatniej edycji Zdrad mógł zagrać każdy, kto przeszedł casting, na który zapraszane był osoby w wieku od 18 do 50 lat. Przesłuchanie odbywało się na terenie Wrocławia. Poszukiwane były zadbane kobiety oraz mężczyźni. Osobą chcąca wziąć udział w serialu musiała być „pewna siebie”.

Co ciekawe rozbierane sceny w Zdradach są zapikselizowane, a aktorzy podczas nagrania nie są nadzy. Ekipa serialu zapewnia im cielistą bieliznę, która po rozmyciu obrazu pozwala widzowi myśleć, że bohaterowie Zdrad grają sceny erotyczne nago.

Inną ciekawostką jest to, że aktorzy grający zdradzających kochanków mogą skorzystać z opcji pominięcia ich nazwiska a napisach końcowych (lub użycia pseudonimu). Ich wizerunki są też anonimizowane. To ważne, w przypadku, gdyby ktoś z widzów nie potrafił odróżnić fikcji ekranu od rzeczywistości.

Kim jest detektyw Damian Petrow?

Zaskoczeniem dla wielu może być też fakt, że aktorami są też detektyw Damian Petrow i jego ekipa detektywistyczna, a także występujący w serialu psychologowie.

Damian Petrow to w rzeczywistości aktor Damian Rabstajn, który w przeszłości był m.in. zawodnikiem MMA i amatorskim mistrzem polski w tej dyscyplinie sportów walki w 2008 roku.

Kim jest detektyw Damian Petrow?
fot. mat. prasowe Polsat 2

Aktorkami są również panie psycholog, które udzielają porad zdradzany tuż przed wejściem do mieszkania, w którym bohater lub bohaterka nakrywają swoich partnerów na zdradzie. Psychologów w Zdradach grały aktorki:

  • psycholog Agata Adamczyk – w rzeczywistości: Agata Pisiewicz,
  • psycholog Julia Panko – w rzeczywistości: Roksana Roguś,
  • psycholog Monika Sadowska – w rzeczywistości: Anna Skubik,
  • psycholog Karolina Twardowska – w rzeczywistości: aktorka Karolina Twardowska,
  • psycholog Karolina Głowacka – w rzeczywistości: Karolina Kasperek.

Do tej pory firma Tako Media dla Polsatu nagrała 11 sezonów serialu Zdrady. Ostatnia została wyemitowana wiosną 2020 roku. Między emisją 10 i 11 serii minęły aż 3 lata. Program cieszy się sporą popularnością, dlatego można spodziewać się powtórek i emisji w portalu IPLA. Na razie nie ma informacji, czy będą kręcone kolejne odcinki serialu Zdrady.

2 komentarze do “Program Zdrady na Polsacie: Czy to prawdziwe historie? Gdzie kręcone są Zdrady?”

  1. Szkoda, że nie pokazuje się prawdziwych scen erotycznych bez bielizny i „pikselozy”. Skoro są jakieś zakazy – to na poziomie otwartości zagranicznych filmów nocnych dla dorosłych i po godz. 23. Wystarczy, że twarze są zakryte i, jak się dowiadujemy, aktorzy tych scen mogą zachować anonimowość lub używać pseudonimów. Po jedenastu sezonach i jeszcze więcej latach od początków – można już sobie na to pozwolić. Widzowie oglądają te filmy dla erotyki, a nie żeby się dowiedzieć o technikach „zdrady”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *