Czeski CNN Prima NEWS

Czeski CNN Prima NEWS. Gdzie szukać nowego kanału?

Na początku maja 2020 w Czechach ruszyła krajowa wersja kanału telewizyjnego giganta z CNN. Czeski CNN w lokalnej wersji powstaje we współpracy z tamtejszą stacją Prima i nosi nazwę CNN Prima NEWS. Kanał można odbierać w ramach telewizji naziemnej.

CNN Prima NEWS wystartował 3 maja 2020 roku o godzinie 18:55. Stacja na początku wyemitowała główne wydanie wiadomości, które poprowadził duet prowadzących. Z informacji prasowych przekazanych przez telewizję Prima wynika, że czeski CNN ma być nowoczesnym, całodobowym kanałem informacyjnym o wydarzeniach w Czechach i na świecie.

Czeski CNN Prima NEWS

Kanał CNN Prima NEWS w tygodniu ma emitować blisko 30 różnych audycji prowadzonych przez ok. 40 osób. Czescy widzowie na antenie mają zobaczyć wiele nowych twarzy. Władze stacji chwalą się też jednym z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, część materiałów ma też trafiać na platformę internetową.

Na czeskim kanale z pewnością nie zabraknie też międzynarodowych produkcji zrealizowanych przez telewizję CNN.

Uruchomienie czeskiego CNN było możliwe dzięki współpracy czeskiego nadawcy Prima (nadawca jednej z największych czeskich telewizji komercyjnych oraz kilku kanałów tematycznych) oraz CNN International Commercial.

Jak odbierać czeski CNN Prima NEWS?

Czeski CNN Prima NEWS dostępny jest w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Nie ma jednak dobrych wieści dla wielu Polaków odbierających czeskie kanały, bowiem Czesi rozpoczęli już przechodzenie z systemu DVB-T na DVB-T2, który w Polsce jeszcze nie obowiązuje i na jego wprowadzenie mamy ponad dwa lata, podczas gdy w Czechach ma być standardem już w czerwcu tego roku.

Niemniej jednak osoby, które już teraz mają odpowiedni telewizor lub dekoder do odbioru naziemnej telewizji DVB-T i mieszkają niedaleko granic z Czechami mogą próbować złapać na swoje anteny CNN Prima NEWS.

Czeski CNN dostępny jest ma multipleksach finalnym MUX-22 oraz przejściowym PS-12 w ramach DVB-T2. Stację lokalnie można też znaleźć na pojedynczych multipleksach lokalnych DVB-T pierwszej generacji.

Poniżej tabelka (źródło storna nadawcy) z informacją, na jakich kanałach szukać CNN Prima NEWS.

Czeski CNN Prima News - na jakich kanałach szukać?
Czeski CNN Prima News - gdzie oglądać w telewizji cyfrowej?

Aby wyszukać kanału należy wejść w ustawienia telewizora i wybrać ręczne strojenie, a następnie wpisać numer kanału, w którego zasięgu jesteśmy. Jeżeli jesteśmy w zasięgu którego z nadajników, telewizor powinien odnaleźć kanał, gdy wybierzemy ręczne strojenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *