TVN HD z nadajnika naziemnego

Jak odbierać TVN HD z telewizji naziemnej? Za darmo z multipleksu!

TVN to jedna z trzech najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce. Spora część mieszkańców naszego kraju ceni sobie programy takie jak Dzień Dobry TVN, Fakty czy seriale TVN. Odbiór stacji możliwe jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Wiele osób nie wie, ale w części kraju za darmo można odbierać TVN HD czyli TVN w lepszej jakości.

TVN to komercyjna stacja telewizyjna, która rozpoczęła nadawanie pod koniec 1997 roku. Przez ten czas stacja zyskała rzeszę stałych widzów. W sierpniu 2007 roku stacja zaczęła nadawać w wysokiej jakości, jako TVN HD. Widzowie mają do dyspozycji sygnał w rozdzielczości 1080i oraz proporcjach 16/9.

Stacja w Polsce słynie m.in. z takich programów jak „Milionerzy”, „Mam Talent!”, „MasterChef”, „Top Model” czy „Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler, seriali paradokumentalnych „Ukryta prawda”, „19+”, „Szpital” czy wcześnie także „Agent”, „Big Brother” czy „Taniec z Gwiazdami”. Głównym programem informacyjnym TVN są „Fakty”, stacja emituje także programy interwencyjne „Uwaga!” czy „Superwizjer”. Wśród produkcji TVN są też seriale: „Na Wspólnej”, „39 i pół”, „Pod powierzchnią”, „Motyw” czy „Diagnoza”.

Jak odbierać TVN HD za darmo?

Kanał TVN HD dostępny jest w większości płatnych platform cyfrowych oraz ofercie wielu telewizji kablowych. Nie każdy jednak wie, że TVN HD można odbierać za darmo z nadajników naziemnych. Niestety wersja HD nie jest na razie dostępna w całej Polsce.

Jak odbierać TVN w ramach telewizji naziemnej?

Stację telewizyjną TVN można odbierać za darmo w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T. TVN dostępny jest na tzw. drugim multipleksie, na którym znajdziemy największe polskie stacje komercyjne.

Zasięg multipleksu MUX-2, na którym nadawana jest stacja TVN jest bardzo duży. Sygnał telewizyjny z nadajników oferujących tę stację telewizyjną dociera do 98,8% mieszkańców Polski. Oznacza to, że odbiór TVN-u możliwy jest w zdecydowanej większości domostw w Polsce, a do odbioru potrzebna jest nam antena oraz telewizor z możliwością odbioru telewizji cyfrowej DVB-T.

Z tego samego multipleksu można odbierać bliźniaczą stację TVN7, z kolei należąca do tego samego koncernu medialnego stacja TTV dostępna jest za darmo w ramach tzw. pierwszego multipleksu (MUX-1), którego zasięg jest podobny – stacja dobiera także do 98,8% populacji.

Multipleksy telewizji cyfrowej w Polsce nie mają jednego numeru kanału. Numer kanału dzięki któremu możemy ręcznie wyszukiwać poszczególne pakiety kanałów uzależniony jest najczęściej od regionu bądź konkretnego nadajnika. Najprościej wyszukać kanały przy pomocy opcji automatycznego wyszukiwania kanałów w naszym telewizorze.

Kanały TVN oraz TVN7 i TTV na pierwszym i drugim multipleksie dostępne są w jakości SD. W niektórych regionach Polski możliwy jest jednak odbiór TVN-u w wyższej jakości. Kanał TVN HD można odbierać z kilku regionalnych multipleksów telewizji cyfrowej w Polsce. Na niektórych dostępne są też inne kanały: TVN7 oraz TTV.

Zobacz, jak odbierać TVN HD za darmo z nadajników naziemnych.

Kanały TVN HD na Górnym Śląsku

TVN HD na naziemnym multipleskie

Na multipleksie MUX L2, którego operatorem jest Telewizja TVT sp. z o.o. w jakości HD można odbierać kanały TVN HD oraz TVN7 HD. Odbiór tego multipleksu możliwy jest na terenie województwa śląskiego. Wyszukać możemy go na następujących kanałach:

 • kanał 47 – z nadajnika Ornontowice
 • kanał 47 – z nadajnika Rybnik „Chwałowice”

Jak odbierać TVN HD we Wrocławiu i Świdnicy?

TVN HD za darmo dostępny jest też z lokalnego multipleksu MUX L4 (operator Telewizja Dolnośląska ECHO Sp. z o.o.), który jest dostępny we Wrocławiu, Świdnicy i okolicznych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Odbiór możliwy jest na kanałach:

 • kanał 24 – z nadajnika Świdnica „Komin MZEC”
 • kanał 24 – z nadajnika Wrocław „Sky Tower”
 • kanał 24 – z nadajnika Kobierzyce „Pustków Żurawski”

TVN, TVN7 i TTV w jakości HD w Warszawie

Odbiór kanału TVN HD możliwy jest też w Warszawie z nadajnika testowego oznaczonego, jako MUX-TVN HD. Osoby znajdujące się w zasięgu nadajnika ustawionego na Pałacu Kultury i Nauki po wyszukaniu kanału 29 mogą zyskać też dostęp do kanałów TVN7 HD oraz TTV HD.

Kiedy TVN HD w całej Polsce?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Obecnie obowiązujący w Polsce system DVB-T ma pewne ograniczenia co do liczby kanałów telewizyjnych i ich jakości. Pojawienia się większej liczby darmowych kanałów telewizyjnych w jakości HD z polskich nadajników telewizji cyfrowej, z pewnością możemy spodziewać się wraz z przejściem nadawania w Polsce na system DVB-T2. Polska wyznaczyła sobie czas na to do połowy 2022 roku.

2 komentarze do “Jak odbierać TVN HD z telewizji naziemnej? Za darmo z multipleksu!”

 1. ukryta prawda, 19+, szpital – nie ma co ambitne produkcje trzeba ogladac w dobrej jakosci 🙂 🙂 🙂

 2. Jestem spod Opola w odległości 10 km od ratusza.
  Od wczoraj nie mamy nawet żadnego kanału TVN, czy np Polsat.
  Mamy za to wszystkie dostępne programy propagandowe TVP…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *