Next Plus od Astro czyli kanały Next przez internet do telewizora

Spółka Astro, nadawca kanałów Next 3D, Next Man 3D, Next Lejdis 3D, Next Young 3D oraz Next Music+ HD chce wprowadzić swoje kanały do polskich telewizorów z wykorzystaniem internetu i funkcji Smart TV w telewizorach. Czy platforma Next Plus rozpocznie rewolucje na polskim rynku Smart TV?

Astro sp. z o.o. znana m.in. z produkcji teleturnieju Familiada w swoim portfolio posiada aż 4 kanały telewizyjne (3 w 3D i 1 w HD). Mimo całkiem niezłej oferty propozycje telewizyjne sygnowane marką Next trafiają do niewielkiej grupy odbiorców. Kanałów Next TV próżno szukać w ofertach platform cyfrowych i większych operatorów kablowych. Next TV również nie otrzymało koncesji na nadawanie w pierwszym multipleksie DVB-T.

Nadawca ma jednak pomysł jak ze swoim „produktem” trafić do szerszego grona odbiorców. Stacja Next Music+ HD już nadaje w internecie, a jej właściciel pracuje nad udostępnieniem tego i innych kanałów sieci Next poprzez łącza internetowe użytkownikom telewizorów z opcją Smart TV a także smartfonów, tabletów i komputerów.Internetowa platforma telewizyjna oprócz kanałów własnych ma zawierać także podstawowe kanały Telewizji Polskiej czyli TVP1, TVP2 i TVP Info. Możliwe, że Astro podpisze umowy z innymi nadawcami.

Propozycja zapowiada się niezwykle ciekawie bo być może już niebawem do odbioru telewizji użytkownikom telewizorów ze Smart TV nie będzie potrzebna żadna antena, ani satelitarna, ani naziemna, ani nawet kabel „od kablówki”. Możliwe, że już niebawem właściciel marki Next zaoferuje nam całkiem nową jakość telewizji, a wykorzystując łącza internetowe (wzorem telefonii voip) zaoszczędzi na infrastrukturze co przełoży się na niższe opłaty za telewizję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *