Water Planet HD – nowy program popularno-naukowy od nadawcy Tele5 i Polonii 1

Polcast Television związany ze stacjami Tele5, Polonia 1, CSB TV i telezakupami TOP SHOP zamierza uruchomić nowy kanał popularno-naukowy. Water Planet HD na swojej antenie ma dziennie emitować 8 godzin materiału premierowego poruszającego tematy przyrodnicze, ekologiczne i turystyczne. Jak nie trudno się domyślić głównym motywem stacji będzie „woda”.

Ramówka kanału Water Planet HD podzielona ma być na cztery bloki:

  • „Wodne środowisko” – podwodne piękno i poruszy tematy ekologiczne oraz związane z zagrożonymi wodnym gatunkami.
  • „Morskie historie” – kulisy i rekonstrukcje morskich bitew oraz skarby historyczne ukryte na dnie mórz i oceanów.
  • „Mokra robota” – praca człowieka na wodzie.
  • „Głębia życia” –  sporty ekstremalne, turystyka, styl życia.

Ramówka stacji zapowiada się ciekawe, nieźle zrealizowany jest też trailer (jakby nie można było użyć słowa zapowiedź) kanału:

Po tym co na razie zostało zaprezentowane można wnioskować, że przybędzie nam kolejny ciekawy kanał. Oby tylko nie zdominowały go telezakupy, które Polcast ma w swoim portfolio. Stacja ma wystartować w połowie maja 2012.

Według zapowiedzi kanał w dwóch wersjach SD i HD ma być dostępny drogą „cyfrową i satelitarną (Hot Bird)”. O ile w przypadku „satelity” wszystko jest jasne (po za tym czy kanał będzie dostępny w płatnych platformach czy jako FTA), o tyle „nadawanie cyfrowe” nieco zastanawia. Czy kanał będzie dostępny przez internet, cyfrowo dla kablówek czy może nadawca będzie starał się umieścić go w którymś z multipleksów Naziemnej Telewizji Cyfrowej?

À propos tego ostatniego myślę, że byłoby to wartościowe uzupełnienie dotychczasowej gamy darmowej telewizji w której kanału przyrodniczego jak na razie nie ma, a przydałby się. Może Polcast zrezygnuje z kolejnego ogólnotematycznego kanału na którym „wałkowane” są starszawe filmy i seriale (Tele5 walczy o miejsce w mux-1) i w konkursie na kolejne miejsca w multipleksie wystawi swoją popularno-naukową nowinkę, którą będziemy mogli odbierać przy pomocy anten naziemnych? Ja na taką zamianę cieszyłbym się nawet w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *