C+ Na Kartę – telewizja od Cyfry+ bez abonamentu i umowy

Nie dalej jak przedwczoraj Cyfra+ uruchomiła swój najnowszy produkt jakim jest „C+ Na Kratę”. Jest to płatna platforma satelitarna bez abonamentu i bez zobowiązań. Widzowie rachunki opłacają w systemie pre-paid. Czy najnowsza oferta C+ jest warta uwagi?

Nieco dziwnym zachowaniem Cyfry jest brak cen telewizji „na kartę” na stronie internetowej usługi. Znajdziemy tam za to informację gdzie kupić i na jaki okres doładować. Z wieści krążących po internecie wiem, że za „pakiet startowy” C+ Na Kartę pozwalający oglądać wszystkie kanały z oferty przez pierwszych 6 miesięcy zapłacić trzeba 129 zł (bez dekodera) lub 159 zł (z dekoderem). Termin półroczny nie jest jednak stosowany dla wszystkich kanałów, pewną grupę można oglądać przez 12 miesięcy, a pewną przez cały czas – o tym w dalszej części notki.

W pierwszym półroczu miesięczny koszt oglądania C+ Na Kartę to odpowiednio 21,50 zł lub 26,50 zł. Każde kolejne doładowanie to koszt 99 zł (16,50 zł/mies.). Cena nie jest zbyt wysoka, ale zanim się zachwycimy i polecimy do sklepów sprawdźmy co dostajemy w zamian.

  • Wspomniany dekoder to Thomson TS4P SD. C+ Na Kartę ma w swojej ofercie wyłącznie kanały w „standardowej jakości” (SD nie HD).

Oferta programowa została podzielona na trzy grupy:

  • Kanały „własne” Canalu+: alekino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+, HYPER+ – te można oglądać przez pierwsze 6 miesięcy, później konieczne jest doładowanie.
  • „Najpopularniejsze kanały”: TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVN, TVN 7, religia.tv, POLSAT, POLSAT 2, TV 4, TV 6, Trace – po 6 miesiącach w ramach promocji będą dostępne przez kolejne 12 miesięcy.
  • Kanały FTA: m.in. 4 Fun TV, CSB TV, Edusat, Eska TV, ITV, Mango 24, Polo TV, Polonia 1, Polskie Radio Czwórka, Rebel TV, Rodin TV, Tele 5, TV Biznes, TV Disco, TV Puls, TVP Kultura, TVP Polonia, TVR, TVS, VIVA Polska – dostępne za darmo z satelity, niegwarantowane przez C+.

Szczerze mówiąc oferta programowa C+ Na Kartę jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Zaczynając „od tyłu”: kanały FTA są darmowe, ma je każdy kto posiada „talerz na dachu” i jakikolwiek tuner – mogą być brane pod uwagę wtedy gdy ktoś zamierza kupić tuner i go po „okresie startowym” nie opłacać. „Najpopularniejsze kanały” również w większości dostępne są za darmo za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej, stawkę uzupełniają religia.tv, muzyczny kanał Trace i Polsat 2 czyli też bez rewelacji.

Na uwagę zasługują „kanały własne” od Canalu+, są to stacje emitujące przede wszystkim treści familijne. Znajdziemy za to sporo bajek i programów dla młodzieży, audycji poradnikowych i kulinarnych oraz programy popularno-naukowe i nieco starsze filmy. Raczej zapomnieć można o emocjach sportowych „na żywo” i oglądaniu najświeższych filmów. W ofercie brak też mnogości kanałów muzycznych, więc o oglądaniu teledysków ulubionego gatunku muzycznego też można zapomnieć.

Podsumowując nowa oferta C+ Na Kartę rewolucji na polskim rynku płatnej telewizji nie wywoła. Głównym atutem oferty jest brak umowy i możliwość natychmiastowego zrezygnowania bez konsekwencji. Niestety brak kanałów HD i niezbyt „wypasiona” oferta kanałów (mogliby dorzucić chociaż jakiś jeden Canal+ na zachętę) nie spowoduje, że Polacy szturmem ruszą po dekodery C+. Oferta dość przeciętna, może przypasuje komuś kto potrzebuje kilku „kanałów familijnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *