Gdzie kręcona jest remiza TVP?

Gdzie kręcona jest Remiza TVP? Serialowa Remiza wcale nie jest w Brzezinach

Remiza. Zawsze w akcji! Gdzie kręcony jest serial TVP Remiza o strażakach? W serialu akcja toczy się w Brzezinach, w rzeczywistości jednak zdjęcia do serialu były realizowane w innym miejscu. Gdzie kręcona jest Remiza TVP? Czy miejscowość Brzeziny faktycznie istnieje i czy jest tam remiza OSP?

Seriale opowiadają ciekawe ludzkie historie, jednak należy pamiętać, że najczęściej jest to fikcja literacka. Część seriali kręconych jest w konkretnych miejscowościach, jednak w wielu przypadkach nazwy miejscowości występujące w serialach są fikcyjne, tak było z charakterystycznymi Złotopolicami ze Złotopolskich, Tulczynem z Plebanii, czy lombardem z „Lombardu. Życie pod zastaw” z ul. Cichej, który mieści się we Wrocławiu, ale pod całkiem innym adresem.

Ostatni serial Remiza, którego akcja dzieje się w Brzezinach, też z prawdziwymi Brzezinami ma mało wspólnego. W dzisiejszym wpisie sprawdzam gdzie kręcona jest Remiza TVP i porównuję zdjęcia z serialu z prawdziwymi budynkami remiz OSP.

Serial Remiza TVP

Serial „Remiza. Zawsze w akcji!” to produkcja Telewizji Polskiej z 2021 roku. Pierwszy sezon był emitowany na TVP1 o godz. 18:20. Obecnie (styczeń 2022) powtórki można oglądać w płatnym TVP HD, ale dostępne są też w aplikacji TVP VOD oraz na HbbTV (m.in. na kanale TVP Stream w telewizji naziemnej). Przez jakiś czas serial Remiza był też promowany na ekranie powitalnym HbbTV kanałów TVP.

„Remiza. Zawsze w akcji!” to serial opowiadający o pracy strażaków ochotniczej straży pożarnej. Widzowie mogli zobaczyć ich w akcji, ale też poznać postacie. Wśród aktorów znalazł się m.in. Mariusz Czajka.

Charakterystycznym elementem remizy jest też teledysk z udziałem Czadomana. To właśnie w tym klipie dobrze widać budynek remizy, która według serialu mieści się w miejscowości Brzeziny.

Gdzie kręcona jest Remiza? Oto budynek remizy z serialu TVP

Z informacji o serialu wynika, że zdjęcia do niego były realizowane na terenie województwa mazowieckiego: w Sulejówku i okolicach Warszawy. Remiza z serialu TVP to w rzeczywistości budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejówku, który mieści się przy ul. Świętochowskiego 15/17.

Gdzie kręcona jest remiza TVP?
Screen z klipu promującego serial „Remiza. Zawsze w akcji!” (źródło: Youtube.com)

Budynek, który występuje w serialu, możemy zobaczyć m.in. na oficjalnych kanałach OSP Sulejówek na Facebooku. Na potrzeby filmu rzeczywistą nazwę miejscowości zastąpiono tablicą z nazwą „Brzeziny”. Podobna zamiana nastąpiła nie tylko w miejscu, gdzie jest duży napis na czerwonym tle, ale też nad drzwiami do remizy.

Remizę, w której kręcony jest serial TVP, bez problemu można znaleźć na Google Street View, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że zdjęcia w portalu były realizowane w 2011 roku, a od tamtego czasu budynek remizy nieco się zmienił.

OSP Brzeziny. Czy miejscowość z serialu TVP istnieje naprawdę?

Wymieniana w serialu miejscowość Brzeziny w rzeczywistości istnieje i jest bardzo popularna. W Polsce jest kilkadziesiąt miejscowości i dzielnic miast o takiej nazwie. Największa miejscowość Brzeziny to miasto w województwie łódzkim, w którym mieszka ok. 12,5 tys. osób. Wsie Brzeziny możemy znaleźć też w wielu innych województwach.

Co ciekawe remiza OSP Brzeziny istnieje w rzeczywistości w miejscowości na terenie województwa wielkopolskiego (między Ostrowem Wielkopolskim a Sieradzem). Strażacy mają nawet swój profil na Facebooku, gdzie możemy dowiedzieć się o wybranych akcjach.

Jak widać na zdjęciu, remiza w prawdziwych Brzezinach, nie ma nic wspólnego z tą w serialu TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.