Vectra - rezygnacja z usług

Rezygnacja z kablówki. Jak oddać dekoder Vectra?

Rozwiązanie umowy z kablówką wiąże się z koniecznością oddania sprzętu. W tym artykule napiszę, jak przeprowadzić zwrot sprzętu po zrezygnowaniu z usług telewizji Vectra. Operator oferuje kilka sposobów na oddanie dekodera – większość z nich jest darmowa. Oddać dekoder do Vectry można nawet bez kontaktu z pracownikiem tej firmy.

Rezygnacja z kablówki praktycznie zawsze wiąże się z koniecznością zwrotu sprzętu. Sprzęt, którego używaliśmy do odbierania telewizji jest własnością firmy, która nam go jedynie wypożyczyła. Rozwiązanie umowy z operatorem płatnej telewizji wiąże się oczywiście z koniecznością zwrotu użyczonego nam dekodera, karty dostępu czy innych akcesoriów.

W tym artykule opiszę procedurę zwrotu dekodera do firmy Vectra.

Jak zrezygnować z kablówki Vectra?

Rezygnacji z usług operatora telewizji możemy dokonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest odwiedzenie salonu firmowego i zgłoszenie chęci rezygnacji pracownikowi. W takim przypadku w salonie zostaną przygotowane wszelkie dokumenty, które będziemy mogli podpisać.

Alternatywnym sposobem rezygnacji jest telefon do biura obsługi. W przypadku sieci Vectra dzwonimy pod numer 801 080 180 lub 58 742 65 00 i wybieramy rozmowę z konsultantem, z którym możemy uzgodnić warunki rozwiązania umowy.

Umowę można rozwiązać też listownie wysyłając pismo na adres siedziby spółki.

Zwrot dekodera Vectra. Czy trzeba oddać dekoder?

Rozwiązując umowę z operatorem Vectra naszym obowiązkiem jest zwrot wypożyczonego nam sprzętu. Dekoder trzeba oddać do 14 dni po zakończeniu umowy. Jeżeli z usług operatora rezygnujemy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który upływa ostatniego dnia danego miesiąca – dekoder musimy oddać w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Vectra. Jak oddać dekoder do Vectry?
Wraz z dekoderem powinniśmy oddać także pozostałe wypożyczone nam akcesoria: pilot, ładowarkę, kabel, instrukcję obsługi, płytę CD itd.

Nieoddanie dekodera do operatora sieci kablowej może mieć dla nas poważne konsekwencje. Warto też dochować wyznaczonego terminu. Kara za spóźnienie się z oddaniem dekodera telewizji HD w Vectrze to 60 zł.

Jeżeli w ogóle nie oddamy dekodera lub oddamy urządzenie uszkodzone, musimy liczyć się z jeszcze większymi wydatkami. W takim przypadku Vectra może nam naliczyć karę od 120 zł do nawet 890 zł w przypadku dekodera 4K PVR.

Jeżeli razem z telewizja rezygnujemy też z innych usług (telefon, internet), koniecznie musimy pamiętać o oddaniu stacji bazowej czy modemu. Pozostawienie sobie tych urządzeń również może się wiązać ze słonymi karami finansowymi.

Jak oddać dekoder Vectra?

Jednym ze sposobów oddania dekodera do Vectry jest zawiezienie go do najbliższego punktu obsługi. W tym przypadku pracownik przyjmie od nas urządzenie i wystawi nam pokwitowanie zwrotu sprzętu. Opcja ta jest darmowa, jednak wymaga poświęcenia czas na dojazd do punktu.

Zwrot dekodera Vectra – PACZKOMAT

Vectra oferuje swoim klientom też inne sposoby oddania sprzętu. Jednym z nich jest wysyłka przez Paczkomaty inPost. W takim przypadku sprzęt musimy samodzielnie zapakować i zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Następnie na stronie operatora wybieramy opcję zwrotu sprzętu przez Paczkomaty, wypełniamy krótki formularz i za chwilę dostajemy SMS-em i e-mailem specjalny 10-cyfrowy kod. Teraz już możemy pójść do dowolnego paczkomatu, gdzie wciskamy przycisk „nadaj przesyłkę” i podajemy wysłany nam kod. Następnie umieszczamy paczkę w otwartej skrytce i ta rusza w drogę. Co ważne, by nadać sprzęt do Vectry w Paczkomacie nie musimy drukować żadnych etykiet – kurier będzie siedział dokąd ma zawieźć paczkę, ponieważ skrytka jest powiązana z indywidualnym numerem, który został wysłany SMS-em.

Zwrot dekodera Vectra – KURIER DPD

Inną opcja jest skorzystanie z usług kuriera. W tym przypadków również zwrotu możemy dokonać za darmo. W tym przypadku również wypełniamy specjalny formularz, w którym podajemy adres odbioru i wybieramy orientacyjny termin przyjazdu kuriera. W wyznaczonych widełkach czasowych kurier zjawia się u nas i odbiera zapakowaną paczkę pozostawiając pokwitowanie nadania.

Zwrot dekodera Vectra. Czy ktoś może odebrać sprzęt z domu?

Ostatnią formą jest odebranie sprzętu przez pracownika Vectry, ale ta opcja jest płatna 50 zł. Zainteresowani mogą zamówić wizytę pracownika telefonicznie pod numerami 801 080 180 lub 58 742 65 00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *