ZPR szykuje platformę IPTV. Konkurencja dla kablówek i satelity?

Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe włączą się do walki o klientów „płatnej telewizji”? Nadawca Polo TV i Eska TV ma w planach uruchomienie platformy IPTV. ZPR oprócz oferty programowej w rozsądnej cenie mają zaoferować widzowi rozwiązania znane z telewizorów z funkcją SmartTV. Jesteśmy świadkami narodzin nowego „telewizyjnego giganta”?

Gdy startowało Polo TV wielu krzyczało „to się nie uda, disco polo modne było w latach 90-tych”. Jak pokazał czas pomysł ZPR okazał się strzałem w dziesiątkę, a kanał z „obciachową muzą” bije w rankingach oglądalności konkurencję nadającą „najlepsze hity z h’ameryki”. Kanał nie zamierza stać w miejscu i wraz z rosnącą popularnością wzmacniać swoją ramówkę. Chodzą słuchy, że niebawem na antenie stacja wyemituje talent show, który być może wyłoni nowe gwiazdy disco polo?

Ku rozwojowi prze jednak nie tylko Polo TV ale cała grupa zwana Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe. Jakiś czas temu pisałem, że ZPR chcą uruchomić nowy kanał – Super Express TV. Niedawno do opinii publicznej dotarła informacja, że właściciel Polo TV i Eska TV ma zamiar zawalczyć o klientów tzw. „płatnej telewizji”.

ZPR podobno prowadzą już pracę nad wdrożeniem swojej oferty telewizyjnej opartej na protokole IPTV czyli telewizji za pośrednictwem internetu. Do odbioru sygnału miałby służyć przygotowany specjalnie na potrzeby spółki tuner telewizyjny. Ciekawostką jest fakt, że tuner oferowany przez spółkę ma mieć cechy telewizora z opcją Smart TV tzn. możliwe będzie korzystanie z widgetów, wybranych serwisów internetowych oraz bazy VOD. Najniższy abonament ma mieścić się w przedziale 10 do 20 zł.

Tym samym Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe dotychczas będące blisko marginesu polskiego rynku telewizyjnego mogą wspiąć się na wyżyny. Jeżeli pomysł z IPTV „wypali” z podobną mocą jak odświeżenie starych kawałków disco polo to kto wie czy pan Zygmunt Solorz i reszta „graczy” nie powinni zacząć obawiać się konkurencji?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *