Cyfrowy Polsat uruchomi prywatny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej?

Z doniesień Gazety Wyborczej wynika, że Cyfrowy Polsat jeszcze w tym roku może uruchomić własny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. Wszystko za sprawą zakupu przez Zygmunta Solorza-Żaka spółki Info-TV-FM, której zadaniem miało być uruchomienie systemu DVB-H w Polsce.

Pomysł z DVB-H (telewizją dla urządzeń mobilnych) nie spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem. O dziwo „telewizja w komórce” nie zainteresował się żaden z największych polskich operatorów GSM. Ostatecznie spółkę wraz z przydzielonymi jej częstotliwościami zakupił właściciel Cyfrowego Polsatu.

Częstotliwości, którymi dysponuje Cyfrowy Polsat przeznaczone są do przesyłania sygnału telewizyjnego na urządzenia mobilne, Jednak z publikacji prasowych wynika, że UKE pozwoli na to by multipleks CP mógł być dostępny na telewizorach. Projekt Cyfrowego Polsatu prawdopodobnie wystartuje jeszcze przed Euro2012.

Na razie nie nie mamy jeszcze żadnych konkretnych informacji. Nie wiadomo na jakich zasadach miałby działać nowy mux, ani jaki kanały miałby wejść w jego skład.

Jeden komentarz do “Cyfrowy Polsat uruchomi prywatny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej?”

  1. Pierwszy krok do likwidacji opłaty (abonamentu) za posiadanie odbiornika radiowego i telewizyjnego, obiecanego przez Donalda Tuska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *