Koncert Dla Ciebie Mamo na TVP1

Za dużo ludzi na koncercie TVP? To nie była prawdziwa „widownia”

Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje, jakoby przy realizacji koncertu „Dla Ciebie Mamo” Telewizja Polska miała złamać przepisy związane z epidemią koronawirusa. Widzowie dostrzegli, że w trakcie koncertu emitowanego w TVP1 na widowni było sporo ludzi, a tego zabraniają wytyczne.

Widzowie TVP1 i liczne media szybko zareagowały na koncert „Dla Ciebie Mamo”, który został wyemitowany w Dzień Matki na antenie głównego kanału Telewizji Polskiej. Obserwatorzy zwrócili uwagę na to, że mimo obostrzeń epidemicznych na ekranach telewizorów można było zobaczyć nie tylko gwiazdy muzyki, ale też liczną widownię.

Szybko pojawiły się pytania, czy TVP złamała prawo organizując koncert z widownią na żywo. Przecież organizacja imprez masowych, w tym nawet koncertów plenerowych, wciąż jest zakazana ze względów epidemicznych.

Na screenach z koncertu dla mam w TVP wyraźnie widać, że na widowni teatru siedzą ludzie. Zachowują oni w prawdzie odstęp, ale fakt posiadania obowiązkowych maseczek nie jest już tak oczywisty.

Widownia na koncercie w TVP1 a epidemia koronawirusa
źródło cytatu: screen TVP1

Telewizja Polska w tej sprawie odsyła do spółki World Media, która była organizatorem i producentem koncertu „Dla Ciebie Mamo”. To właśnie ta spółka odpowiadała też za zaproszenie widowni na koncert emitowany w TVP1.

Zarząd World Media Sp. z o.o. wydał już specjalne oświadczenie dotyczące produkowanego dla TVP koncertu z okazji Dnia Matki. Producent tłumaczy, że nie złamał przepisów, bo na widowni nie było widzów, a zatrudnienie przez niego statyści i aktorzy.

Zarząd Spółki World Media Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością informuje, że wszystkie osoby obecne na tzw. „widowni” były aktorami – statystami, którzy zostali zaangażowani do udziału w produkcji Koncertu na tożsamych zasadach w stosunku do zasad, na których zaangażowani zostali Artyści Wykonawcy, występujący na scenie („deskach teatru”), dlatego osoby te nie stanowiły publiczności.

– czytamy w oświadczeniu World Media Sp. z o.o.

Oświadczenie jasno mówi, że podczas koncertu realizowanego dla TVP1 z okazji Dnia Matki na nagraniu nie było obecnych przypadkowych osób, które przyszły posłuchać gwiazd, a wszyscy obecni na sali byli tego dnia w pracy. No a przecież pracować nikt nie zakazał.

Jeden komentarz do “Za dużo ludzi na koncercie TVP? To nie była prawdziwa „widownia””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *