WOŚP 2022 w telewizji

WOŚP 2022 w telewizji. Gdzie oglądać relacje z finałów WOŚP w miastach? [30.01.2022]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2022 roku zagra już po raz trzydziesty! Tradycyjne wydarzenia WOŚP będą transmitowane w telewizji. Wiemy, już która stacja pokaże relacje z WOŚP 2022 w telewizji, a także które media zostały partnerami medialnymi i gdzie szukać transmisji z koncertów WOŚP.

30. Finał WOŚP w tym roku odbywa się 30 stycznia 2022 roku. Mimo nadal trwającej pandemii koronawirusa – inaczej niż w zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w znacznej mierze wirtualnie – w wielu miastach zorganizowane zostaną finałowe koncerty i wydarzenia towarzyszące zbiórce WOŚP.

Zbiórki, licytacje i przeróżne wydarzenia związane z WOŚP 2022 trwają już od jakiegoś czasu, ale to właśnie w niedzielę, 30 stycznia na ulice całej Polski wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i serduszkami WOŚP. Przeróżne wydarzenia związane z finałem będzie można oglądać oczywiście w telewizji.

Gdzie oglądać WOŚP 2022 w telewizji?

Podobnie jak w kilku poprzednich latach, z powodu konfliktu organizatorów WOŚP i TVP, impreza nie jest transmitowana przez telewizję publiczną. W tym roku finał WOŚP 2022 transmitować będą kanały grupy TVN.

Transmisji z niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez cały dzień można szukać na dostępnych z telewizji naziemnej i za darmo kanałach TVN i TTV, a także dodatkowo płatnym TVN24. Specjalny stream z WOŚP będzie dostępny też dla abonentów platformy Player.pl.

Jurek Owsiak / fot. Dariusz Breś/mat. prasowe WOŚP

Relacji z finałów można szukać też u innych patronów medialnych, którymi w tym roku są: Onet, Anty Radio oraz Radio ZET. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest jednak imprezą tak dużą, że relacje z pewnością pojawią się też w innych lokalnych i ogólnopolskich mediach. Relacji z finałów WOŚP w miastach warto szukać też na Facebooku, wiele lokalnych samorządów zdecyduje się na własne transmisje na Facebooku i YouTube.

WOŚP 2022 w telewizji. O której godzinie wejścia z WOŚP?

Główna antena TVN zaplanowała na niedzielę, 30 stycznia 2022 r. kilka wejść z finału WOŚP 2022. Pierwsze z nich z pewnością zobaczymy już w Dzień Dobry TVN, który rozpocznie się o 8:00 rano.

WOŚP 2022 w tv

Później zaplanowane transmisje z WOŚP w TVN zobaczymy o godzinach:

 • 12:35
 • 13:30
 • 14:25
 • 18:40
 • 19:45 (transmisja ze Światełka do Nieba)
 • 22:25

Relacje z WOŚP 2022 transmitować będzie też TTV. Na tym kanale wejścia z finału zobaczymy o godzinach:

 • 10:05
 • 11:40
 • 15:25
 • 18:00
 • 19:45 (transmisja ze Światełka do Nieba)
 • 20:15
 • 20:45

Wejścia z finału WOŚP 2022 zobaczymy też w TVN24. Stacja zapewne wielokrotnie w ciągu dnia będzie przenosić się do miast, w których zagra Orkiestra Jurka Owsiaka. W ramówce przewidziano też specjalne pozycje:

 • 12:45 – Specjalne wydanie wieczoru WOŚP
 • 18:00 – Specjalne wydanie wieczoru WOŚP
 • 20:00 – Specjalne wydanie wieczoru WOŚP
 • 21:00 – Specjalne wydanie wieczoru WOŚP

WOŚP 2022. O której godzinie Światełko do Nieba?

Światełko do Nieba to zawsze kulminacyjny moment finału WOŚP. Podczas WOŚP 2022 w telewizji zobaczymy transmisję ze światełka do nieba na kanałach TVN i TTV. Światełko do Nieba zobaczymy też Internecie oraz na platformie Player.pl.

W 2022 roku Światełko do Nieba odbędzie się w całej Polsce o godzinie 20:00.

WOŚP 2022. Cel zbiórki w 2022 roku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to impreza, która co roku zbiera pieniądze na chore dzieci. W tym roku impreza, której twarzą jest Jurek Owsiak działa pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na wsparcie diagnostyki i leczenia chorób wzroku u dzieci.

Datki na WOŚP 2022 można przekazywać w różny sposób. Tym najbardziej tradycyjnym jest wrzucenie pieniędzy do puszek u wolontariuszy, których można spotkać w polskich miastach. Chętni mogą wrzucać też pieniądze do „puszek stacjonarnych”, które w tym roku staną m.in. w wybranych sklepach czy instytucjach kultury.

Pieniądze na WOŚP 2022 można przekazać też bez wychodzenia z domu wysyłając przelew na konto fundacji lub korzystając ze specjalnego numeru SMS. Zasilić konto fundacji można też m.in. biorąc udział w specjalnych aukcjach na Allegro.

Istnieje też szereg alternatywnych sposobów na pomoc. Jednym z nich jest kupno specjalnej czapki z logo WOŚP 2022 w Biedronce. Sieć sklepów cały dochód ze sprzedaży czapek, które dostępne są już w Biedronkach kilkanaście dni przed finałem przekaże na cele zbiórki. Specjalne orkiestrowe gadżety można kupić też w Lidlu (kubki, skarpetki, kalendarze itd.). Podobnie, jak w poprzednich latach za wiadomość oznaczoną #MastercardGraZWOSP na Twitterze operator płatności kartowych przekaże WOŚP 5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *