TVP World w telewizji naziemnej. Pojawił się nowy kanał TVP po angielsku

TVP World to nowość bezpłatnej telewizji naziemnej w Polsce. Anglojęzyczny kanał TVP pojawił się w telewizorach Polaków w nocy z niedzieli na poniedziałek. Co to za kanał TVP World? 

TVP World to nie jest nowy kanał. Do tej pory nadawany był przede wszystkim w Internecie oraz za granicą. Emitują go m.in. popularna w Wielkiej Brytanii platforma Freeview, platformie Dish Network w USA, naziemna telewizja cyfrowa na terenie Estonii. Kanał dostępny jest też za darmo z satelitów Eutelsat 33E w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, a także poprze satelitę Astra 19,2E. 

TVP Wolrd to następca testowanego kanału Poland.IN. W przeciwieństwie do TVP Polonia kanał nie jest skierowany do Polaków za granicą, a wszystkich anglojęzycznych odbiorców. Stacja nadaje głównie programy informacyjne i publicystyczne, które z założenia mają informować świat o problemach naszego regionu Europy i pokazywać polski punkt widzenia na sprawy światowe. Na antenie TVP World zobaczyć można też m.in. programy o polskiej kulturze. 

Na kanale znajdziemy typowe programy informacyjne, liczne wywiady realizowane przez anglojęzycznych prezenterów i reporterów TVP. Swój program “Rock Rachoń” w języku angielskim prowadzi tam też gwiazda TVP Info Michał Rachoń. 

TVP World – nowy kanał w telewizji naziemnej 

Kanał TVP World jest dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w dużej części polski. TVP po angielsku została włączona 24 października 2022 r. na multipleksie MUX-5 czyli testowym multipelskie TVP w ramach DVB-T2. Stacja zastąpiła tam zdublowaną na MUX-8 stację TVP Kultutra w HD

Stację TVP World można odbierać posiadając telewizor dostosowany do odbioru sygnału DVB-T2. Jeżeli twój telewizor nie odbiera TVP World (brak sygnału), to może oznaczać że twój odbiornik nie jest dostosowany do nowego systemu odbioru. Jeżeli jednak twój telewizor w ogóle nie znajduje na liście kanału TVP World może oznaczać to, że mieszkasz poza zasięgiem multipleksu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *