Słuchawki bezprzewodowe to nie tylko AirPods

Przyszedł czas na odłączenie się od kabla? Coraz więcej osób rezygnuje z przewodowych słuchawek do telefonu na rzecz urządzeń bezprzewodowych. Niejako ikoną tego typu urządzeń jest model AirPods od Apple. To jednak marka droga i może okazać się nie do końca wygodna dla osób posiadających telefony wyprodukowane przez inne firmy niż Apple. Jakiej alternatywy dla AirPods warto poszukać?

Z pewnością rynek słuchawek bezprzewodowych spopularyzowały słuchawki Apple, czyli popularne Airpods. Małe, praktycznie chowające się w uchu słuchawki bez kabla od amerykańskiego giganta niestety nie są tanie. Wraz z rosnącą popularnością tego rozwiązania coraz więcej firm zdecydowało się wprowadzić tego typu słuchawki do swojej oferty.

A AirPods 3. generacji dziś zapłacić musimy niespełna tysiąc złotych. W pudełku poza samymi słuchawkami znajdziemy też etui z funkcją ładowania. Słuchawki Apple, choć dorobiły się miana legendy i dla wielu osób są przedmiotem pożądania, dla osób nieposiadających iPhona lub innych urządzeń ze stajni tego producenta, AirPodsy mogą być nie lada problemem. Chodzi tu o gniazdo ładowania. Słuchawki te wyposażone są bowiem w gniazdo Lightning czyli naładujemy je tylko specyficznymi kablami do iPhonów, a nie przy pomocy zwykłego gniazda USB, jak do telefonów z Androidem.

W najbliższej przyszłości kwestie ładowania sprzętów od Apple mają się zmienić, bo Unia Europejska uchwaliła przepisy, w ramach których wszyscy producenci w nowych sprzętach będą musieli używać zunifikowanego typu gniazda USB-C. Zanim jednak zostanie to wdrożone w życie, minie z pewnością sporo czasu.

Alternatywy dla AirPods

Jeśli szukamy jakościowej alternatywy dla słuchawek bezprzewodowych od Apple, powinniśmy zainteresować się produktami marek słynących z produkcji sprzętu audio.

Dla osób ceniących sobie jakość, a przy tym dysponujących co najmniej średnim budżetem, produktem wartym zainteresowania są słuchawki JBL. W cenie AirPodsów od tego producenta dostaniemy nauszne słuchawki JBL Tour One – to audiofilski model skierowany do najbardziej wymagającego użytkownika. Słuchawki te zapewniają niepowtarzalną jakość dźwięku. Charakteryzują się one dobrą dynamiką i impedancją oraz niezwykle szerokim pasmem przenoszenia od 10 Hz do aż 22 tysięcy Hz. Model ten wyposażony jest też w aktywną redukcję szumów oraz specjalny system umożliwiający wyeliminowanie zbędnego hałasu z otoczenia, co sprawia, że użytkownik słyszy tylko czysty dźwięk słuchanej muzyki. Tour One to też istny „potwór”, jeżeli chodzi o baterię – słuchawki te na jednym ładowaniu pozwalają słuchać muzyki przez aż 50 godzin, czyli dwie doby bez przerwy! Za minus niektórzy wymienią tu rozmiar słuchawek. Z uwagi, że są to słuchawki nauszne, a nie douszne, są one po prostu duże i mają pałąk, który nakładamy na głowę. To rozwiązanie nie wszystkich będzie satysfakcjonować, bo niektórzy w podróż mniejszą lub większą wolą zabierać dużo mniejsze urządzenia.

Takimi mniejszymi i bardziej dyskretnymi słuchawkami ze stajni JBL jest choćby model JBL Reflect Aero, który kosztuje niespełna 700 zł, czyli mniej niż wspomniane wcześniej AirPodsy od Apple. Słuchawki douszne od JBL być może nie zapewniają takich doznań jak sprzęt audiofilski, ale marka gwarantuje czyste i wyraźne brzmienia, a przy tym długi czas pracy na baterii. Reflect Aero na jednym ładowaniu działają przez 8 godzin, dodatkowo umieszczając je w naładowanym etui, możemy słuchawki podładować bez podtaczania do kontaktu, co umożliwia korzystanie z nich przez kolejne 16 godzin.

Ważnym producentem sprzętu audio jest japońska marka Sony. Słuchawki Sony również charakteryzują się bardzo wysoką jakością i poszukują słuchawek dla siebie, z pewnością dopasujemy do swoich upodobań coś z portfolio tej firmy.

Sony produkuje m.in. ciekawy model WF-1000XM4. To niewielkich rozmiarów słuchawki bezprzewodowe, które umożliwiają zarówno słuchanie muzyki w dobrej jakości, co jest wspomagane przez system redukcji szumów, który pozwala skupiać się przede wszystkim na doznaniach muzycznych. Słuchawki te mają też inteligentne funkcje, które możemy wykorzystać podczas prowadzenia rozmów bez przykładania telefonu do ucha. Mikrofon w WF-1000XM4 jest specjalnie wzmocniony, dzięki czemu nasz rozmówca będzie słyszał nas wyraźnie i głośno, co nie jest oczywiste w przypadku tanich słuchawek do telefonu. Ważną zaletą tego modelu jest też dość mocna bateria jak na tak małe urządzenie – producent deklaruje aż 8 godzin słuchania muzyki z redukcją szumów i dodatkowe 16 godzin ładowania z etui. Wyłączając redukcję szumów, słuchawki na jednym ładowaniu mogą działać nawet 12 godzin, a przy wykorzystaniu energii z etui, możemy cieszyć się z nich bez podłączania do kontaktu nawet przez 36 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *