TVP Polonia w DVB-T

Telewidzowie odbierający trzeci multipleks bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (mux-3) otrzymali dziś dostęp do kolejnego kanału, której jest TVP. Do sześciu dotychczasowych bezpłatnych kanałów Telewizji Polskiej dołączyła TVP Polonia.

Aby mieć dostęp do nowego kanału należy w sowim telewizorze lub tunerze do odbioru telewizji naziemnej wykonać aktualizację ustawień mux-3, wtedy TVP Polonia automatycznie zostanie dodana do listy kanałów.

TVP Polonia to kanał polskiej telewizji publicznej skierowany przede wszystkim do Polaków mieszkających za granicą. Na Polonii emitowane są materiały z archiwów Telewizji Polskiej (m.ni. seriale, filmy dokumentalne i fabularne oraz programy rozrywkowe). Wybrane pozycje programowe opatrzone są napisami w języku angielskim. Ciekawostką jest fakt, że kanał TVP Polonia w ramach naziemnej telewizji cyfrowej od jakiegoś czasu nadawany jest także na Litwie.

W trzecim multipleksie (mux-3) całkowicie przeznaczonym dla Telewizji Polskiej dostępne są kanały: TVP1, TVP2, TVP Info (w dwóch wersjach regionalnych), TVP Kultura, TVP Historia oraz TVP Polonia. W czerwcu 2012 w mux-3 ma pojawić się TVP2 w jakości HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *