Tablety z DVB-T zastępują przenośne telewizory

Technologia gna do przodu. Analogową telewizję zastępuje cyfrowa, a małe przenośne telewizory, swego czasu chętnie używane m.in. przez kierowców zawodowych zastępują tablety z wbudowanym tunerem do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Moduł do odbioru telewizji DVB-T jest coraz częściej montowany przez producentów tabletów. Tablet z funkcją telewizora możemy kupić już za niecałe 300 zł!

Tablet to taki trochę większy smartfon, na którym możemy przeglądać zasoby internetowe czy oglądać filmy i słuchać muzyki. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka urządzeń tego typu pozwalających na oglądanie telewizji „w terenie”. Do niedawna można było robić to wyłącznie za pośrednictwem streamingu internetowego np. Ipla, TVN Player.

Na rynku jednak coraz częściej pojawiają się tablety wyposażone w tuner do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy „przerośniętych smartfonów” mają dostęp do bezpłatnych kanałów telewizyjnych oferowanych w ramach NTC. Bezpłatny bo używając modułu telewizyjnego w tablecie nie korzystamy z sieci komórkowej, a co za tym idzie nie zużywamy pakietu danych, za który trzeba płacić.

Tablet z funkcja telewizora w stosunku do zwyczajnego przenośnego odbiornika telewizyjnego ma sporo dodatkowych zalet. Dzięki systemowi operacyjnemu i połączeniu z internetem (np. przez WiFi) na naszym przenośnym urządzeniu możemy instalować dodatkowe aplikacje związane nie tylko z oglądaniem telewizji (np. Ipla czy inna aplikacja VOD), ale także gry i liczne aplikacje informacyjne, naukowe i rozrywkowe.

Tunery do odbioru bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej montowane są zazwyczaj w niedrogich urządzeniach mniej popularnych marek. Nie przypominam sobie by taką opcję w swoich „hitowych tabletach” wprowadziły Samsung czy Apple, a to dziwne skoro na takie rozwiązanie stać wielu mniejszych graczy. Moim zdaniem tuner telewizji cyfrowej w tablecie jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Przykładowe tablety z tunerem DVB-T i ich ceny

Podane ceny mają charakter orientacyjny, aktualne ceny tabletów dostępne po kliknięciu w link podający cenę orientacyjną.

I na koniec pytanie do Was: Czy gdybyś potrzebował przenośnego telewizora zdecydowałbyś się na zakup tabletu z funkcją dvb-t? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

3 komentarze do “Tablety z DVB-T zastępują przenośne telewizory”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *