Prima Family ma już miejsce w multipleksie. Nowa czeska stacja startuje 1 stycznia

Prima Family – nowy czeski kanał telewizyjny pojawił się już w drugim multipleksie czeskiego dvb-t. Nowa stacja zastąpi dotychczasowy kanał Prima i na terenie Czeskiej Republiki będzie dostępny bezpłatnie z nadajników naziemnych.

Dotychczasowa stacja Prima zakończy nadawanie 1 stycznia o godz. 5:59, minutę później wystartuje nowy kanał o nazwie Prima Family. Zabieg ten ma na celu ujednolicenie nazewnictwa stacji należących do Prima FTV. W ramówce nowej stacji znajdą się audycje dotychczas emitowane na antenie Primy.

Już na kilkadziesiąt godzin przed planowanym startem kanału Prima Family w komercyjnym multipleksie pojawił się ekran kontrolny z informacją o starcie nowego kanału. Wzorowo przeprowadzona jest także kampania informacyjna o tym wydarzeniu w kanale Prima.

Nowy kanał ma być skierowany przede wszystkim do rodzin. Obok szeroko pojętego kina familijnego stacja będzie nadawała programy rozrywkowe oraz informacyjne. Spółka Prima FTV z czeskich nadajników naziemnych nadaje jeszcze dwa kanały: Prima Cool – skierowany do osób z przedziału wiekowego 20-40 lat oraz Prima Love, którego odbiorcą są kobiety z grupy wiekowej 15-44.

Odbiór czeskiej telewizji naziemnej możliwy jest także w Polsce na terenach przygranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *