Polska jest nr 1… w niepłaceniu abonamentu!

Przez ostatnie dni (tygodnie) w telewizji i radiu emitowana była tajemnicza reklama w której obcokrajowcy „gratulowali” Polsce zajęcia pierwszego miejsca. Dziś poznaliśmy dalszą część ów reklamy i już wiemy, że Polska pierwsze miejsce zajęła w niechlubnej kategorii „niepłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego”.

Akcja ma zachęcić Polaków do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak pokazują przeróżne statystyki ściągalność tej bądź co bądź obowiązkowej opłaty jest nad Wisłą wyjątkowo mała. Według statystyk abonamentu nie płaci nawet 65% podmiotów do tego zobowiązanych. Na stronie dowiemy się także na jaki cel przekazywana jest opłata za odbiornik telewizyjny.

Opłata abonamentowa pobierana jest w celu realizowania przez media publiczne celów określonych w ustawie — m.in. dostarczania zróżnicowanych programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki czy kultury.

Dlaczego Polacy nie płacą abonamentu RTV?

Może zamiast inwestowania w kampanie reklamowe należałoby zapytać dlaczego plaga niepłacenia daniny za odbiorniki radiowe i telewizyjne jest w Polsce aż tak duża? Na forach internetowych aż roi się od odpowiedzi na to pytanie.

Co ciekawe mało kto twierdzi, że abonament jest zbyt wysoki. Internauci krytykują za to jakość usług TVP. Wielu internautom nie odpowiadają liczne seriale i teleturnieje nie mające nic wspólnego z misją telewizji publicznej. Niektórzy twierdząc, że nie oglądają telewizji publicznej nie chcą płacić za coś z czego nie korzystają, inni nie potrafią zrozumieć dlaczego skoro płacą abonament którego część idzie na rzecz TVP nie maja dostępu do pełnej oferty nadawcy (TVP Sport, TVP Seriale). Tego typu powodów na forach znajdziemy mnóstwo!

Swoją drogą ciekawe jaki wpływ na płacenie abonamentu mają wypowiedzi polityków, którzy swego czasu nawoływali a może wciąż nawołują do bojkotowania tej opłaty. Do chóru wzywających do niepłacenia jakiś czas temu dołączył włocławski duchowny, który również wzywał do bojkotu opłaty za telewizor.

2 komentarze do “Polska jest nr 1… w niepłaceniu abonamentu!”

  1. Akcję nawołującą do płacenia abonamentu stworzyli chyba ludzie o mentalności peerelowskiej.
    Na każdym kroku mówi się Polakom, że są gorsi mało europejscy i też na tych wytworzonych kompleksach opiera się ta kampania.

    Niestety moim zdaniem mogłaby być dużo skuteczniejsza gdyby była bardziej pozytywna, gdyby bardziej pokazano co będzie w zamian.

  2. jak cos chce panstwo to k***a z najbiedniejszych nawet sciagacie a k***a jak wy macie cos dac to trzeba 5 lat podania i inne g*wna skladac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *