Powstanie „TV Trwam dla młodzieży”?

Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef Telewizji Trwam jakiś czas temu zdradził swój nowy plan. Duchowny z Torunia chce rozszerzyć ofertę swojej „grupy medialnej” o kanał telewizyjny skierowany do młodzieży. Redemptorysta chciałby, żeby nowy kanał znalazł się w ofercie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej.

Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla portalu wPolityce zdradził, że fundacja Lux Veritatis w konkursie na kolejne miejsca w NTC zamierza wystartować z dwoma kandydaturami kanałów. Pierwszym ma być Telewizja Trwam, drugim nowy kanał telewizyjny skierowany do młodzieży.

Przyznam szczerze, że cieszę się z powstania każdego nowego kanału, którego ramówka nie składa się z samych powtórek przeplatanych telezakupami. Fajnie, że katolicka młodzież będzie miała swój kanał, zapewne stacja tego typu jeżeli dobrze dobierze ramówkę trafi do jakiegoś grona odbiorców.

Obawiam się tylko czy młodzieżowa TV Trwam nie będzie kolejnym pretekstem do wyprowadzenia ludzi na ulicę w obronie czegoś czego bronić nie trzeba, bo nie ma przed czym. Wiadomo, że każdy właściciel stacji telewizyjnej, a i chyba też każdy telewidz chciałby mieć w dostępnej ofercie jak największą ilość kanałów telewizyjnych. Niestety są pewne ograniczenia techniczne, których w tym momencie przeskoczyć się nie da i zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, a chętnych do nadawania bezpłatnych kanałów, którzy nie załapali się na miejsce w dvb-t można zachęcić tylko do udostępniania swojego programu w internecie lub FTA na satelicie.

Jeden komentarz do “Powstanie „TV Trwam dla młodzieży”?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *