Polsat News HD zniknął z telewizji naziemnej

Polsat News HD i Polsat Film HD zniknęły z telewizji naziemnej

Warszawa, Poznań, Gdańsk i Katowice to miasta w których przez ostatnie miesiące za darmo można było odbierać dwa kanały Polsatu w HD. Z końcem maja Polsat Film HD i Polsat News HD zniknął z telewizji naziemnej. Skończyły się bowiem testy multiplesku DVB-T/T2 w tych miastach.

Polsat nadawanie swoich dwóch kanałów w jakości HD wyłączył w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Ma to związek końcem ważności pozwolenia UKE na emisję testową w czterech miastach.

Tym samym widzowie z Warszawy, Poznania, Gdańska i Katowic stracili z oferty bezpłatnej telewizji naziemnej dwa kanały w jakości HD. Ich odbiór możliwy był od drugiej połowy ubiegłego roku. Od początku było jednak wiadomo, że są to tylko test i kanały na długo nie zagoszczą w telewizorach nastawionych na naziemną telewizję cyfrową.

Polsat News nadal w telewizji naziemnej

Kanał Polsat Film HD na razie całkowicie znika z telewizji naziemnej. Jest jednak dobra wiadomość dla oglądających Polsat News. Kanał ten, w prawdzie nie w jakości HD, a jedyni SD, nadal dostępny jest w ramach MUX-4.

Polsat News w telewizji naziemnej
Odkodowany Polsat News nadal dostępny jest w ramach MUX-4 / mat. prasowe Polsat News

Multipleks MUX-4 to tzw. mobilna telewizja naziemna. Znajdziemy na nim kodowane kanały telewizji Polsat i innych operatorów (ostatnio także Tele5). Za oglądanie 12 stacji trzeba zapłacić, jednak jakiś czas temu Polsat zdecydował się na odkodowanie kanału newsowego.

Jak znaleźć darmowy Polsat News z telewizji naziemnej można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *