TVP Kobieta - program tv

Oglądalność TVP Kobieta. Kto ogląda TVP dla kobiet?

Telewizja Polska udostępniła dane dotyczące oglądalności nowego kanału TVP Kobieta w pierwszym dniu działania stacji. Stację w najlepszym momencie oglądało jednocześnie 86 tys. widzów. Największym hitem okazał się wieczorny serial.

Kanał TVP Kobieta wystartował 8 marca. Stacja od początku wzbudzała duże emocje. Kanał o charakterze rozrywkowo-lifestylowym, skierowany do kobiet pierwszego dnia emitował zarówno własne propozycje, jak i powtórki dobrze znanych produkcji TVP.

TVP dla Kobiet. Marta Manowska w TVP Kobieta
fot. mat. prasowe TVP

Telewizja Polska pochwaliła się już pierwszymi wynikami oglądalności TVP Kobieta. Centrum Informacyjne TVP powołuje się na dane z badania zewnętrznej firmy Nielsen Audience Measurement.

Wynika z nich, że kanał TVP Kobieta pierwszego dnia miał udziały na poziomie 0,14% w grupie 4+ czyli obejmującej wszystkich widzów, którzy ukończyli 4 rok życia. W tzw. grupie komercyjnej (osoby w wieku 16-59 lat) kanał uzyskał udziały na poziomie 0,1%.

Dla porównania w styczniu 2020 roku udziały popularnych stacji kobiecych (dostępnych na płatnych platformach) wynosiły od ok. 0,3 do 0,6%.

TVP Kobieta bardziej popularna w telewizji naziemnej DVB-T

Nowy kanał TVP dla kobiet lepiej wypadł w naziemnej telewizji cyfrowej. Według danych udostępnionych przez nadawcę, wśród stacji naziemnych, kanał uzyskał 0,38% udziału.

Co najlepiej się ogląda w TVP Kobieta?

TVP podaje, że pierwszego dnia działania TVP Kobieta, największą popularnością cieszyły się:

  • audycja „Marzec kobiety miesiąca” z widownią 38 tys. osób z udziałami 0,45%,
  • serial „Velvet” zakupiony specjalnie dla TVP Kobieta przyciągnął średnio 56 tys. osób z udziałami 0,38%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *